Akademia Filmu polskiego Łukasza Maciejewskiego Strzępy

Reżyseria i scenariusz
Beata Dzianowicz
Zdjęcia
Piotr Pawlus
Scenografia i dekoracja wnętrz
Agata Adamus, Agnieszka Sośnia
Kostiumy
Dorota Roqueplo
Muzyka
Mikołaj Piotr Górecki
Dźwięk
Robert Czyżewicz, Aleksander Musiałowski
Montaż
Rafał Listopad
Charakteryzacja
Janina Dybowska-Person
Występują
Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska, Pola Król
Produkcja
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Przed seansem odbędzie się spotkanie z reżyserką, Beatą Dzianowicz oraz odtwórczynią głównej roli, Agnieszką Radzikowską. Rozmowę poprowadzi gospodarz cyklu, Łukasz Maciejewski.

czas trwania → 100 minut (plus dyskusja)
czwartek, 20 czerwca 2024
godz. 19:00
Teatr Łaźnia Nowa – Duża scena

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę.

Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?


Fot. materiały dystrybutora