Ściśnij, obejmij, potrząśnij, pogłaszcz, przenieś, przetocz. Podczas warsztatów zadania będą podawane w formie graficznej i oparte na CZASOWNIKACH. Działania sprzyjające aktywizowaniu pracy mięśni, czucia głębokiego, propriocepcji i wysiłkowi doprowadzą osoby uczestniczące do zbudowania wyspy wytchnienia ze znajdujących się w przestrzeni obiektów. W drugiej części wszystkich czeka obiecane wytchnienie – wspólny relaks i odpoczynek.
Dostępność: Warsztat dopasowany do potrzeb osób z neuroróżnorodnymi potrzebami poprzez ograniczenie bodźców, dla osób z niepełnosprawnością wzroku przygotowano komunikaty w wersji audio dostępne na słuchawkach, wykorzystane też będą proste komunikaty piktogramowe, aby ograniczyć mówienie.
Miejsce: Namiot stanowiący scenografię do spektaklu „Niewidoczne” na dużej scenie Teatru Łaźnia Nowa.
Adam Gibki – plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny i teatralny, partner Teatroteki Szkolnej. Od 2010 roku zajmuje się edukacją artystyczną i kulturową. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Współpracował z wieloma gdańskimi instytucjami kultury przy licznych projektach wystawienniczych, społecznych i artystycznych. Od 2019 roku pracuje jako specjalista ds. edukacji i organizacji wydarzeń w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, gdzie zajmuje się tworzeniem i koordynacją projektów edukacyjnych oraz warsztatów. Od 2021 działa w zespole biura programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.
Monika Tomczyk – absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Akademii Teatru Alternatywnego, pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego, nauczycielka dyplomowana, terapeutka SI, instruktorka Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca. Przez wiele lat związana z Teatrem Logos w Łodzi jako aktorka. Reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego kolektywu Portiernia Sztuki. Tworzyła Pracownię Twórczego Widza w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Jest partnerką Teatroteki Szkolnej. Obecnie pracuje w Teatrze Miniatura w Gdańsku jako pedagożka teatru.
Grafika: Zbigniew Prokop