Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego Jezioro Słone

Scenariusz i reżyseria
Katarzyna Rosłaniec
Zdjęcia
Virginie Surdej
Kostiumy
Matylda Rosłaniec, Katarzyna Rosłaniec
Muzyka
Cezary Duchnowski
Dźwięk
Niklas Skarp
Montaż
Bartosz Pietras
Charakteryzacja
Dorota Herman
Występują
Katarzyna Butowtt, Krzysztof Stelmaszyk, Dorota Kolak, Judyta Paradzińska, Adam Ferency, Jacek Poniedziałek, Grażyna Misiorowska

Przed seansem odbędzie się spotkanie z odtwórczynią głównej roli, Katarzyną Butowtt. Rozmowę poprowadzi gospodarz cyklu, Łukasz Maciejewski.

czas trwania → 107 minut (plus spotkanie)

W marcu zapraszamy na bardziej kameralną odsłonę Akademii Filmu Polskiego. Tym razem spotkanie i seans odbędą się w jednej z sal w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii.

„Jezioro słone” to najnowszy film Katarzyny Rosłaniec, reżyserki głośnych produkcji takich jak „Galerianki” (2009), „Bejbi blues” (2012) czy „Szatan kazał tańczyć”.

64-letnia Helena (Katarzyna Butowtt) przez całe życie była wierna swojemu mężowi (Krzysztof Stelmaszyk), kochała go, ufała mu i miała wytrwać w przysiędze małżeńskiej aż do śmierci. Paweł zapewnił jej erotyczne spełnienie i finansowe bezpieczeństwo. Mają troje pięknych dzieci. Dlaczego więc Helena chce go teraz zdradzić? Żeby wyrwać się spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Kiedy Paweł ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy przejmuje kontrolę nad swoim życiem.


Fot. Matylda Rosłaniec / materiały dystrybutora