Nagrody

NAGRODY

2018

 

Pierwsza nagroda aktorska za najlepszą rolę męską Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia 2018 dla Szymona Czackiego za rolę w Konformiście 2029.

Złote Słoneczniki dla festiwalu Mała Boska Komedia - nagroda jury portalu „Czas dzieci” za pierwszą edycję festiwalu uznaną za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii język.

Laudacja: "Spektakle teatralne dla dzieci to ogromne wyzwanie dla pokolenia wysokich technologii. Teatr uczy kreacji, kształtuje wyobraźnię, uczywspółdoświadczania i przede wszystkim formuje język. Magia teatru, umowność rekwizytów i scenografii może rozbudzić w dziecku twórcze możliwości, których nie zapośredniczy żadne inne medium. Ale najważniejsze jest uczenie się odczytywania uczuć i emocji aktora. Jeśli dzieci posiądą tę umiejętność będą świadomie i skutecznie budowały swoje relacje z drugim człowiekiem. Głęboko przeżywane, opowiadane w teatrze historie pozwolą dziecku rozumiećrealne zdarzenia w świecie. Tego niezwykle ważnego zadania podjęła się Łaźnia Nowa".

 

Zakwalifikowanie dwóch spektakli zrealizowanych w Teatrze Łaźnia Nowa w 2018 roku do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej:

1. „Wałęsa w Kolonos”, reżyseria Bartosz Szydłowski, autor tekstu: Jakub Roszkowski

2. „Pluton p-brane”, reżyseria i tekst: Mateusz Pakuła

 


2017

Supermarka Radia Kraków za rok 2016 dla spektaklu "Wszystko o mojej matce", reż. Michał Borczuch


2016

Grand Prix festiwalu Boska Komedia dla "Wszystko o mojej matce", reż. Michał Borczuch
Marka Radia Kraków kwiecień 2016
dla "Wszystko o mojej matce" reż. Michał Borczuch

Grand Prix na festiwalu Kontrapunkt za "Nieznośnie długie objęcia" reż. Iwan Wyrypajew
Nagroda publiczności XVII edycji festiwalu "Oblicza Teatru" dla spektaklu "Quo Vadis"


2015

Nagroda Magnolii - Nagroda Miasta Szczecina na festiwalu KONTRAPUNKT dla Spektaklu "Koncert życzeń", reż. Y. Ross za rozszerzenie dramatu człowieka.
Marka Radia Kraków kwiecień 2015 dla "Maciej Korbowa i Bellatrix" reż. Krystian Lupa


2014

Nagrody Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA:
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Anna Kłos-Kleszczewska („Klątwa, odcinki z czasu beznadziei") za wyjątkowy i inteligentny humor w odniesieniu do politycznego i demonicznego opętania, który sieje w nas niepokój.

Najlepszy aktor drugoplanowy - Krzysztof Dracz („Klątwa, odcinki z czasu beznadziei") za połączenie pierwiastków powagi i zabawy nie w jednej, a kilku rolach w satyrze na współczesne społeczeństwo.
Specjalne wyróżnienie dla spektaklu „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei” za wirtuozerię zespołu teatralnego.
Nagroda Publiczności podczas VII Karnawału Komedii w Katowicach dl spektaklu Trzej muszkieterowie w reż. G. Castellanosa.
Wyróżnieni tytułem Lidera Małopolski 2013 za realizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia oraz innych ambitnych wyzwań artystycznych przez kapitułę Stowarzyszenia Gmin  i Powiatów Małopolski.
Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna dla Mateusza Pakuły za tekst „Smutki tropików”. Premiera Teatr Łaźnia Nowa Boska Komedia 2013.
Marka Radia Kraków dla twórców spektaklu Najwyraźniej nigdy nie był Pan 13 letnią dziewczynką.
Nagroda Aktorska Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy dla Krzysztofa Dracza, aktora Klątwy: Odcinków z czasu beznadziei.
Wyróżnienie tytułem Lidera Małopolski 2013 "za realizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia oraz innych ambitnych wyzwań artystycznych" przez kapitułę Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.


2013

XV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje, Teatr Rozrywki w Chorzowie,
„W imię Jakuba S.” - koprodukcja Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy i Teatru Łaźnia Nowa
Laur Konrada – nagroda główna festiwalu
Nagroda Publiczności
Nagroda Jury społecznego
Nagroda dziennikarzy i fotoreporterów
Nagroda publiczności Festiwalu Fanaberie w Wałbrzychu Fanaberie Publiczności – dla spektaklu „Niewierni” Piotra Rowickiego, w reż. Piotra Ratajczaka
Drugi Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt, Toruń
Nagroda: najlepszy debiutujący aktor -  Mariusz Cichoński (spektakl „Emigranci”)
Marka Radia Kraków dla twórców spektaklu Piccolo Coro Dell'Europa


2012

Nagroda na VII Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni
Nagrodę Główną Festiwalu przyznano twórcom spektaklu W imię Jakuba S. Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru Dramatycznego  miasta stołecznego Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie

Nagroda Marka Radia Kraków za spektakl W imię Jakuba S. Pawła Demirskiego w rez. Moniki Strzępki
Grand Prix Festiwalu Sztuk Aktorskiej za pierwszoplanową rolę męską w spektaklu W imie Jakuba S. na 52 edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych.
Pomniki Polskie Festiwalu Boska Komedia nominowane do Kulturalnych Odlotów 14 stycznia 2012


2010

Teatr Łaźnia Nowa nominowany do „Kulturalnych Odlotów” 2009 w kategorii Miejsce Roku.
XII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach
Marcin Liber, reżyser spektaklu “ID” , będącego koprodukcją z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, odebrał z rąk Jerzego Juk-Kowarskiego oraz Janusza Głowackiego nagrody za reżyserię podczas XII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach.


2009

Złoty Laur za Mistrzostwo w Sztuce Fundacji Kultury Polskiej - Dyrektor Teatru Łaźnia NowaBartosz Szydłowski, został laureatem prestiżowej nagrody Złoty Laur za Mistrzostwo w Sztuce Fundacji Kultury Polskiej 2009.
Nagroda im. Józefa Dietla - Dyrektor Teatru Łaźnia NowaBartosz Szydłowski, został laureatem prestiżowej nagrody    im. Józefa Dietla 2009 za pracę na rzecz społeczności lokalnej
Nagroda na IV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni - Spektakl Artura Pałygi „Wszystkie rodzaje śmierci”, na podstawie "Siddharty" Hermana Hessego w reżyserii i opracowaniu muzycznym Pawła Passiniego otrzymał główną nagrodę IV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni // Nagrody przyznało jury w składzie: Janusz Degler - przewodniczący, Jacek Kopciński, Tadeusz Nyczek, Jacek Sieradzki, Piotr Tomaszuk
Wyróżnienie i nagrody XV Konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej
Indywidualne wyróżnienia za rolę żeńską dla Beaty Zygarlickiej za rolę Heidi/Andreasa w przedstawieniu „ID”Marcina Libera (spektakl wyprodukowany wraz z Teatrem Współczesnym w Szczecinie);

Indywidualna nagroda za scenografię dla Małgorzaty Szydłowskiej za oprawę plastyczną spektaklu  „Wszystkie rodzaje śmierci” na motywach – Siddharthy Hessego Artura Pałygi, reż. P. Passini
Indywidualne wyróżnienie za reżyserię, dla Pawła Passiniego za „Wszystkie rodzaje śmierci”na motywach – Siddharthy Hessego Artura Pałygi,
Nagrody przyznało jury w składzie:Jarosław Gajewski - przewodniczący, Małgorzata Rożniatowska, Bożena Sawicka, Marcin Bartnikowski,  Tomasz Kubikowski, Piotr Tomaszuk i Ewa Kwiecień – sekretarz
VIII Festiwal Prapremier Bydgoszcz 2009 - Teatr Łaźnia Nowa otrzymał następujące nagrody:
Twórcy spektaklu "Supernova. Rekonstrukcja" za koncepcję i realizację pierwszej części przedstawienia - "Muzeum Supernowej";
Za drugoplanową rolę męską dla Jakuba Kotyńskiego za rolę w spektaklu "Supernova. Rekonstrukcja" Teatru Łaźnia Nowa Kraków;
W kategorii Kurtyna czyli za scenografię dla spektaklu "Supernowa. Rekonstrukcja" Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.


2008

Nominacje i nagroda „Gwarancji Kultury” – nagród TVP Kultura
W kategorii „teatr” nominację TVP Kultura do corocznych nagród „Gwarancje kultury” otrzymał Paweł Passini za „Odpoczywanie” zrealizowane w Teatrze Łaźnia Nowa, zaś do wydarzenia roku nominowano koncert Wyspiański Underground. Nagrodę - „Gwarancję kultury” przyznano koncertowi Wyspiański Underground, który został uznany za wydarzenie roku 2007 przez widzów TVP Kultura.

Nagroda XIV Konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej - Indywidualną nagrodę w XIV konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej organizowanym rokrocznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Teatru Narodowego oraz Związku Artystów Scen Polskich otrzymał Paweł Passini, twórca autorskiego spektaklu „Odpoczywanie”, zrealizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie; Spektakl uzyskał również wskazanie do pokazania na scenach Teatru Narodowego w Warszawie
Nagroda „Kulturalne Odloty” w kategorii Miejsce Roku - Teatr Łaźnia Nowa został uznany Miejscem Roku 2007 w plebiscycie „Kulturalne Odloty” organizowanym przez Gazetę Wyborczą.


 2007

Bartosz Szydłowski – twórca Teatru Łaźnia Nowa został nominowany do „Gwarancji Kultury” w kategorii TEATR
Spektakl Pawła Kamzy „Kochałam Bogdana W.” znalazł się wśród 15 najlepszych spektakli 2007 roku XII Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współorganizowanego przez Teatr Narodowy oraz ZASP.
Krakowska Nagroda Allianz 2007 Dyrektor Teatru Łaźnia Nowa, Bartosz Szydłowski, został laureatem prestiżowej nagrody Allianz 2007 za działalność kulturalną
Nagrody na Festiwalu Targi Nowej Dramaturgii w Radomiu:
Spektakl „Kochałam Bogdana W.” w reż. Pawła Kamzy został uznany za najlepszy spektakl Festiwalu Targi Nowej Dramaturgii w Radomiu, a Magdalena Biegańska odtwarzająca rolę Marzeny w w/w przedstawieniu otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą.
Nagrody przyznało jury w składzie: Marek Braun, Lech Raczak, Zbigniew Szumski.


2006

Spektakl „From Poland with Love” wyprodukowany przez Teatr Łaźnia Nowa zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury RP oraz otrzymał zwrot części kosztów realizacyjnych, zgodnie z wytycznymi MKiDN.


2005 

Spektakle „Cukier w normie” oraz „Mieszkam tu” wyprodukowane przez Teatr Łaźnia Nowa zakwalifikowano do finału Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury RP.
„Cukier w normie” otrzymał III miejsce w w/w konkursie – zdobył 3 nagrody i 2 wyróżnienia.

  • nagroda za realizację spektaklu dla Teatru Łaźnia Nowa,
  • nagroda za adaptację i reżyserię dla Piotra Waligórskiego,
  • wyróżnienie aktorskie za rolę Tańculowej dla Pauliny Napory,
  • wyróżnienie aktorskie za rolę Mirka Tańcula dla Sebastiana Oberca,
  • wyróżnienie za scenografię dla Wojtka Stefaniaka

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP