Zamów Newsletter

Wysłano
X

Łukasz Stawarczyk

Aktor teatralny filmowy i telewizyjny, reżyser.

W Teatrze Łaźnia Nowa zagrał w spektaklach "Smutki tropików" w reż. P. Świątka (premiera: 8.12.2013), "Skowyt" w reż. M. Podstawnego (premiera: 11.06.2015) oraz "Architekci. Spektakl, którego nie będzie" (premiera: 03.09.2016). Należy do niemieckiego kolektywu artystycznego kainkollektiv, z którym w koprodukcji Teatru Łaźnia Nowa i Ringlokschuppen Mulheim an der Ruhr zrealizował "Burn out city" (premiera 2.10.2015).


Współpracował z wieloma scenami w Polsce m. in. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Nowym w Krakowie, IMKA w Warszawie, oraz z zagranicy m. in. FFT Dusseldorf, Ringlokschuppen Mulheim an der Ruhr.
 

Praca w Łaźni za każdym razem dawała mi poczucie ogromnej wolności artystycznej i zaufania. Spotkania, do których tutaj dochodzi otwieraja energię chyba niemożliwą albo bardzo trudną do osiągnięcia w tradycyjnych teatrach. Szczególnie cenię sobie pierwsze doświadczenie (“Smutki tropików”, reż. Paweł Świątek, 2013), gdzie spotkaliśmy się w grupie przyjaciół rok po ukończeniu PWST - zastaliśmy tu “coś" od czego jak się okazało szybko się odzwyczailiśmy. Łaźnia prowokuje do eksperymentu, nam wtedy na pewno przewartościowała pojęcia, które zdążyliśmy sobie zadomowić. Obudziła nas na ryzyko i odwagę.

 

 

 

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP