Zamów Newsletter

Wysłano
X

Rafał Rutkowski

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

W Teatrze Łaźnia Nowa zagrał w spektaklu "Trzej Muszkieterowie" w reż. G. Castellanosa (premiera: 5.10.2013) oraz wyreżyserował i występował w „Quo vadis” (premiera: 12.11.2014). Oba spektakle w wykonaniu Teatru Montownia spotkały się w Łaźni z niebywałym powodzeniem i żywiołową reakcją.

Rutkowski współpracował z wieloma scenami warszawskimi m.in. z Teatrem Powszechnym, Teatrem Polonia, OCH Teatrem. Od 1996 roku współtworzy Teatr Montownia, z którym zagrał m. in. w "Szelmostwach Skapena", "McQichote" w reż. P. Ziniewicza, "Testosteronie" w reż. A. Glińskiej, "Depresji komika" w reż. M. Walczaka. Wystąpił w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Pierwsze wspomnienia z pracy w Łaźni Nowej:

Kiedy reżyser Giovanni Castellano przyszedł do Bartka Szydłowskiego z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie z propozycją zrobienia "Trzech Muszkieterów", nie wzbudził entuzjazmu. Bartek mu powiedział: Stary, "Trzech Muszkieterów"? To nudne, są lepsze sztuki. Ale Giova mówi: OK, ale ja to chcę robić z Montownią. - A, no to robimy - powiedział Bartek. Sam tekst to ogromne ryzyko, literatura jak na teatr marna, równie dobrze ktoś mógłby zaproponować mu wystawienie "Batmana". A jednak Bartek podjął to ryzyko i muszę przyznać, że nasza współpraca przebiegała modelowo. Pełne zaufanie, zero zbędnych pytań.

Rafał Rutkowski w rozmowie z Anną Szawiel, „Gazeta Wyborcza”, 30.11.2013

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP