Zamów Newsletter

Wysłano
X

Natalia Kalita

Aktorka teatralna.

 

W Teatrze Łaźnia Nowa wystąpiła w spektaklu "Kalkstein / Czarne Słońce" w reż. J. Grabowieckiej (koprodukcja Teatru Łaźnia Nowa i Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie).

 

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Karierę teatralną rozpoczęła w 2001 roku rolą Karli w spektaklu „Beztlenowce”w reż. Ingmara Vilquista w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Wystąpiła m.in. w spektaklach Krystiana Lupy (warsztat dyplomowy „Marat/Sade”), Anny Augustynowicz (spektakl dyplomowy „Zatopiona katedra”), Radosława Rychcika („Versus. W gęstwinie miast”, „Madame Bovary”, „Powstanie”), Marii Spiss („Starosta Kaniowski”), Pawła Miśkiewicza („Kupieckie kontrakty”).
W 2009 roku otrzymała na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi nagrodę aktorską Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę w przedstawieniu „Zatopiona katedra” oraz wyróżnienie za rolę Konferansjerki i Marii w przedstawieniu „Versus. W gęstwinie miast”na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie. Od 2009 roku w zespole Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Projekty powiązane z osobą:

Kalkstein/Czarne Słońce