Zamów Newsletter

Wysłano
X

Magdalena Koza

Członkini inicjującego międzynarodowego zespołu laboratorium teatru fizycznego - Studia Matejka mieszczącego się w  Insytytucie im. Jerzego Grotowskiego.  Wraz z zespołem zajmowała  się tam badaniami nad ruchem. Ściśle współpracowała także z Vivien Wood (DV8 Physical Theatre).
Spektakl Awkward Happiness grany ze Studio Matejka dostał od jury specjalne wyróżnienie na BE Festivalu w Birmingham w 2014 roku.
 
Film krotkometrażowy "Conflict of Apathy", w którym wystepuje dostał pierwszą nagrodę na  NU VIDEO DANCE 2014 za najlepszy Słowacki i Czeski film taneczny w 2013/2014 roku.
 
Magdalena jest także współreżyserką trwającego obecnie projektu „Borders”, realizowanego dla tureckiego Teatru Under The Tree.
 
Magdalena miała zaszczyt pracować z nominowanym do Oscara za "Good Night and Good Luck" Davidem Strathairnem tworząc ruch do spektaklu "Remember These: Walking with Jan Karski” w Labolatory for Global Performance and Politics, Davis Performing Arts Center, Georgetown University (Waszyngton D.C.) oraz The Clumar Theatre (Nowy Jork).
 
W 2008 roku Magdalena reprezentowała Polskę na XIII Biennale Młodych Artystów z Europy i Regionu Śródziemnomorskiego w Bari we Włoszech.
 
Na stałe współpracuje z zespołem teatralnym TDU ze Szwajcarii.
 
Jej działalność artystyczna to liczne międzynarodowe spektakle i rezydencje, filmy oraz festiwale. Regularnie uczy ruchu i gry aktorskiej dla teatrów i uniwersytetów na całym świecie. Posiada także certyfikat tańca współczesnego.

 

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Projekty powiązane z osobą:

Kalkstein/Czarne Słońce