Dominika Knapik

Tancerka, aktorka oraz choreografka.

W Łaźni Nowej zrealizowała spektakl "Testament optymisty" (premiera: 17.02.2011) oraz stworzyła choreografię do przedstawień "Piccolo Coro Dell Europa" (premiera: 19.07.2013), "Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką" (premiera: 19.07.2014) oraz "Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego" (premiera: 5.03.2016).

Absolwentka PWST w Krakowie. Współzałożycielka (wraz z Wojtkiem Klimczykiem) kolektywu Harakiri Farmers i Stowarzyszenia Humanistycznych Inicjatyw Twórczych SZTRUKS. W 2007 roku była stypendystką programu DanceWeb Europe oraz Art Stations Foundation (solo „jak wam się podobam?”). Rok później była choreografką i wystąpiła w „Kerecie” (główna nagroda w maltańskim konkursie "Nowe Sytuacje") oraz tańczyła w spektaklu Towarzystwa Gimnastycznego „nic”. W 2009 zagrała między innymi w „Całopaleniu” w reżyserii I. Gańczarczyk. Stypendystka ArtsLink 2009 (Dance New Amsterdam, NY). W 2010 roku wzięła udział w „Le Sacre” Teatru Dada von Bzdulow. W 2011 stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego wraz z Wojciechem Klimczykiem stworzyła spektakl „Moskwa” .

W 2011 wyreżyserowała spektakl „Testament Optymisty” w krakowskim teatrze Łaźnia Nowa. W tym samym roku autorka choreografii i tancerka w spektaklu „Nie Ja” w reżyserii Igi Gańczarczyk, który zdobył główną nagrodę w KONKURSIE OFF podczas 32 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Najnowsze spektakle z jej udziałem to "Pinokio" w reżyserii Anny Smolar w Nowym Teatrze w Warszawie oraz "I WANNA BE SOMEONE GREAT" w ramach międzynarodowego projektu "Metamorphoses".

Regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce, tworząc choreografię w spektaklach (m.in. Igi Gańczarczyk, Radka Rychcika, Mai Kleczewskiej, Bogdana Hussakowskiego, Anny Smolar, Rafała Sabary, Anny Augustynowicz, Pawła Łysaka, Eweliny Marciniak).

 

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP