Zamów Newsletter

Wysłano
X

Jarosław Wójtowicz

Reżyser teatralny, researcher, eseista, uczestnik projektów performatywnych i kuratorskich.

 

W Teatrze Łaźnia Nowa realizował czytanie sztuki "Bydło" Przemysława Jurka (listopad 2014) oraz sztuki "Miejsce" (czerwiec 2015).

 

Publikuje na łamach „Didaskalia”, „Rity Baum”, „Kultury.Enter”, „Obiegu” i „Kultury Liberalnej”. Współpracował z Ewą Toniak (wystawa "Wolny strzelec", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2013) i Ewą Majewską ("Okrągły Stół Artystek", Muzeum Narodowe w Krakowie, 2013). Współtwórca performansu "Ballada Katarzyny Kobro", Kraków, 2013. Wspólnie z Dorotą Michalską i Martą Jalowską realizował instalację dźwiękową "Transmigracja Konrada Swinarsky'ego" (Narodowy Stary Teatr w Krakowie, 2013). Reżyser sztuki Marka Mardosewicza "Pokój / Room" (Teatr Remedium, Kraków, 2014). Był asystentem Michała Zadary ("Dziadów część trzecia", Teatr Polski we Wrocławiu, 2015). W latach 2012-2015 uczestnik projektów i współpracownik Romana Dziadkiewicza.


Trudno sobie wyobrazić, żeby takie miejsce, jak Łaźnia Nowa, funkcjonowało w oderwaniu od lokalnego kolorytu... No, i rzeczywiście, czerpie się tu jakąś autentyczną inspirację z historii Nowej Huty i jej mieszkańców. To, że ludzie z Krakowa i Nowej Huty uczestniczą w warsztatach i spektaklach teatralnych, że na scenie występują obok siebie amatorzy, studenci i aktorzy cieszący się już uznaniem, stwarza możliwość nieoczekiwanego spotkania, pojawienia się nowych jakości w życiu społecznym i kulturalnym. To duży atut – warto to w dalszym ciągu wykorzystywać i rozwijać...

 

Jarosław Wójtowicz

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Projekty powiązane z osobą:

Czytanie sztuki "Miejsce"