Zamów Newsletter

Wysłano
X

Igor Stokfiszewski

Krytyk literacki, dramaturg, publicysta, członek zespołu Krytyki Politycznej.

W Łaźni Nowej był odpowiedzialny za przygotowanie scenariusza do spektaklu "Fakir, czyli optymizm" w reż. B. Szydłowskiego (premiera: 26.02.2011), w którym sam wystąpił.

Studiował polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim i Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2001-redaktor działu literackiego magazynu „Ha!art”. W latach 2005-2006 kurator Klubu w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Od 2006 roku członek zespołu, publicysta i działacz „Krytyki Politycznej”. Recenzent teatralny i filmowy. Współpracował z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, od 2008 roku - jako dramaturg - zaczął realizować spektakle we współpracy z reżyserem Wojtkiem Klemmem („Piekarnia”, „Cement”, „Terma”, „Amfitrion”).

Ja osobiście nie wierzę, że wszystko można wybudować na indywidualizmie i konkurencji, pewnego rodzaju darwinizmie, który polega na tym, że jeśli ktoś nie wygrał, to odpada ze społeczeństwa. Wersja liberalna rozwoju przyniosła ze sobą nie tylko coś dobrego, lecz także pustkę wewnętrzną — i nie tylko w Polsce. Łaźnia Nowa próbuje przywrócić przegranym poczucie własnej wartości.

Igor Stokfiszewski o projekcie "Fakir, czyli optymizm" dla ukraińskiego magazynu "Ekspert"

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Projekty powiązane z osobą:

Fakir, czyli optymizm