Zamów Newsletter

Wysłano
X

Zaślubiny Nowej Huty z Krakowem – multimedialny koncert plenerowy realizowany przez Teatr Łaźnia Nowa w ramach obchodów 60-lecia Nowej Huty. Godzina rozpoczęcia to 20.30. Impreza była bezpłatna.

ZAŚLUBINY KRAKOWA Z NOWĄ HUTĄ
multimedialny koncert plenerowy
realizowany przez Teatr Łaźnia Nowa
w ramach obchodów 60-lecia Nowej Huty

Na Alei Róż 5 czerwca 2009 o godz. 20:30 odbyły się koncertowe zaślubiny!

Kraków i Nowa Huta stworzyły muzyczno – legendarny związek! Nierozerwalny, trwały i wzajemnie się inspirujący. Na jednej scenie klasyczna orkiestra symfoniczna zagrała z maszynami i technicznymi narzędziami, z dj’ami i hip-hopowcami.
Głównym elementem scenograficznym były dwa wielkie ekrany na których w trakcie koncertu wyświetlane były wizualizacje o Nowej Hucie i Krakowie, aby każda z uczestniczących w wydarzeniu osób mogła zapoznać się z potraktowaną z przymrużeniem oka ich historią i specyfiką. Wśród krakowsko – nowohuckich legend specjalnie przygotowane na zaślubiny utwory zaprezentowali:
Pan Maleńczuk, Abradab, Grupa Rafała Kmity, Wu-hae, Tomek Mars, Energy Drink, LALA i Jevo Kamanda, Stylowa Spółka Społem, Lajosz oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Łącznikami pomiędzy występami zespołów byli dwaj wirtualni konferansjerzy – jeden symbolizujący Nową Hutę, drugi – Kraków. Oni opowiadali nam legendy:
o kominach budowanych przez dwóch braci (siostry-bliźniaczki opowieści o budowniczych kościoła Mariackiego), o smogu, co go z Łęgu wypuszczono i szewczyku Dratewce (docencie z politechniki), który go zafiltrował, a także o tym jak to tatar trębaczowi w Nowej Hucie zaszkodził.

Na jednej scenie obok siebie stanęły przeszłość i przyszłość – Kraków i Nowa Huta w obecności mieszkańców zaśrubowali swój nierozerwalny związek w kulturze, muzyce, tradycji i mitach.

opracowanie artystyczne: Adam Grzanka
opracowanie muzyczne: Andrzej Bonarek
opracowanie wizualne: Dawid Kozłowski
produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

wystąpili: Pan Maleńczuk, Abradab, Grupa Rafała Kmity, Wu-hae, Tomasz Mars, Energy Drink, LALA i Jevo Kamanda, Stylowa Spółka Społem, Lajosz , Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

2009-06-05

Zaślubiny Nowej Huty z Krakowem

Data publikacji
05 czerwca 2009

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Zaślubiny Nowej Huty z Krakowem

Następna Poprzednia
Jarmark Mogilski
Spektakl "Krwawe wesele" na XXIV Festiwalu "Dni Sztuki Współczesnej" w Białymstoku