Zamów Newsletter

Wysłano
X

ZALEW SZTUKI

 

Nie odpuszczamy wakacyjnie! Przez całe lato, codziennie, od 26-ego czerwca do końca sierpnia, Łaźnia Nowa i Klub Kombinator zapraszają nad Zalew Nowohucki, gdzie rozbijemy nasz specjalny obóz – Zalew Sztuki. Będzie to przestrzeń działań artystycznych, kultury i rozrywki – doskonała propozycja na spędzenie wakacji w mieście. I to nie tylko dla nowohucian, ale dla każdego, kto chciałby odkryć serce dzielnicy. Zalew Nowohucki to miejsce magiczne – jeszcze w latach 90. było centrum kultury i rozrywki, przyciągającym mieszkańców z okolicznych osiedli. Obecnie straciło swój kultowy charakter. Podczas dwóch miesięcy naszego projektu, chcemy ponownie go odzyskać i uczynić okolice zalewu tętniącym życiem miejscem. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, odpoczynku i aktywności.
 
Codziennie od godziny 10 do 21 możecie wpaść na badmintona, gry planszowe, zabawy i rozrywki grupowe i indywidualne, albo po prostu na odpoczynek na leżakach. Do tego każdego dnia darmowe wydarzenia: warsztaty, filmy, joga, spotkania z artystami... To wszystko i jeszcze więcej w Nowej Hucie, krainie czarów. Sprawdźcie nasz codzienny rozkład jazdy!

 

CZERWIEC/LIPIEC/SIERPIEŃ

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji i wydarzeń, które będą odbywały się cyklicznie przez cały okres wakacji. Każdego dnia tygodnia znajdziesz coś dla siebie.

 

Poniedziałek
godz. 19:30 (od 22.06)

Rozbiegana Nowa Huta z NH Team

NH Team zaprasza w każdy poniedziałek na wspólną rozgrzewkę i bieg dookoła zalewu. Dołącz do grupy pasjonatów, którzy udowadniają, że bieganie to sport dla każdego!

 

Wtorek

godz. 18:00 (od 23.06)
Joga na trawie z Kiną Puk

Chcesz zacząć przygodę z jogą? Poszerzyć znajomość jej technik? A może poznać innych amatorów pracy nad ciałem? Zapraszamy wszystkich miłośników jogi – zarówno początkujących, jak i tych, którzy każdy dzień zaczynają od powitania słońca – na bezpłatne zajęcia prowadzone przez Kingę Puk – nauczycielkę jogi, współpracującą m. in. z Pracownią Jogi Macieja Wieloboba.

 

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się regulaminem zajęć dostępnym na stronie www.jogawhucie.pl

 

Środa

godz. 18:00 (od 1.07)
Made in Zalew - warsztaty kreatywne

Do it yourself! Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych, w trakcie których pokażemy Wam, jak stworzyć alternatywę dla produktów „Made in China”.

 

Czwartek

godz. 17:00 (od 2.07)
Pływający Uniwersytet - letnia szkoła wiedzy o Nowej Hucie

Przeszłość Nowej Huty to nie tylko ciąg dat i wydarzeń, ale przede wszystkim pasjonująca historia. W ramach Pływającego Uniwersytetu opowiedzą o niej najlepsi jej znawcy – Paweł Jagło i Maciej Miezian. Zapraszamy na cykl spotkań, podczas których odkryjemy tajemnice z przeszłości Huty, poznamy dawne rozrywki i miejsca zabaw, a także pokażemy miejsca, o których jeszcze nie słyszeliście.

 

Piątek

LIPIEC

godz. 20:00 (od 26.06 do 31.07)
Zalew Dźwięków

Przez wiele lat nad zalewem stała scena, z której muzyka płynęła przez Nową Hutę. Także i tego lata okolice zalewu wypełnią dźwięki ciekawych artystów i wyjątkowych zespołów. W każdy piątek lipca zapraszamy na koncertowy Zalew Dźwięków, przy których muzycznie odpłyniesz.

 

SIERPIEŃ

godz. 18:00

Artyści w Zalewie - cykl spotkań aktywnych

W każdy sierpniowy piątek niepowtarzalna okazja do zabawy z łaźniowymi artystami: rozmowy w toku wspólnego działania, opowieści nad opowieściami, tematy, które kręcą i nakręcają artystyczne inspiracje.

 

7.08 - Trenuj z Błażejem Peszkiem

Aktor jaki jest, każdy widzi. Dlatego dobra kondycja i sprawność fizyczna to nieodzowne cechy artysty. Jak ćwiczyć, by wyglądać jak Błażej Peszek – opowie popularny aktor i miłośnik kick-boxingu. Rozgrzewkę przed spotkaniem poprowadzi Michał Adamowicz, wielokrotny mistrz Polski Wushu. Bądźcie gotowi na prawdziwego kopniaka z półobrotu!

 

14.08 - Psy-tul z Joanną Szczepkowską

Poszukiwanie inspiracji, aktywność fizyczna i relaks – a to wszystko z czworonogiem! Joanna Szczepkowska opowie o życiu we dwoje i międzygatunkowej więzi, która inspiruje i uczy odpowiedzialności. Jak zaś nawiązać relację z psem, jakie stosować rady wychowawcze i czego się wystrzegać opowie i pokaże Anika Antas, psia trenerka, wraz z Ami i Mają. Przyjdźcie także ze swoimi pupilami!

 

21.08 - Śpiewaj z Radkiem Krzyżowskim

Czy aktor musi być muzykalny? Jak szkolić głos? Skąd brać inspiracje? Wraz z Radkiem Krzyżowskim odpowiemy na te pytania i nakręcimy dla Was wyjątkowe jam session. Możecie nie tylko słuchać rozmów i występów, ale także w nich uczestniczyć, śpiewać i grać. Przynieście gitary, bongosy, trąbki czy inne instrumenty, które nastroją tę unikalną orkiestrę prowadzoną przez multiinstrumentalistę Pawła Bohatera oraz rapującego wokalistę BuA.

 

28.08 - Gotuj z Szydłowskimi

Co ma teatr do jedzenia? Podczas gdy posiłek napełnia żołądki, sztuka to – jak mówią – strawa duchowa i pokarm dla duszy. Już w początkach starożytnego teatru, w czasie Dionizji, jedną z najważniejszych jego części była uczta. Wracamy do tych rytualnych korzeni! W czasie gdy szef kuchni Bartłomiej Płóciennik będzie przygotowywał kulinarne majstersztyki, dyrekcja Łaźni Nowej opowie, jak można się – teatrem i jedzeniem – głęboko nasycić i zdrowo pożywić.

 

Sobota

godz. 12:00 (od 4.07)
Sąsiedzkie Stragany

W każdą sobotę lata zapraszamy na wyjątkową sąsiedzką giełdę przedmiotów rozmaitych. Przynieś przeczytaną książkę, talerz od kompletu, dawno nieużywaną biżuterię i wymień się nimi z sąsiadem. Niech rozmowa o przedmiotach będzie pretekstem do nawiązywania relacji. W każdy tydzień wymieniamy się innymi przedmiotami.

UWAGA! Wszystkie przedmioty na przyniesione na Sąsiedzkie Stragany muszą być w dobrym stanie. Nie obowiązuje rezerwacja miejsc.

godz. 18:00 (od 27.06)
Sąsiedzka potańcówka.

Podobno niegdyś nad zalewem to były potańcówki... Przywróćmy tę tradycję! W każdą sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców na największą letnią zabawę taneczną w dzielnicy. Zaproś sąsiadów, koleżanki, dzieci lub wnuki. Pokażcie, że w Hucie można się wspólnie pobawić. Muzyka łączy pokolenia, dlatego na imprezie zagoszczą różne gatunki muzyczne od przedwojennego swingu po współczesny hip-hop. Nie ma podpierania ścian!

 

Niedziela

godz. 12:00 (od 28.06)
Warsztaty dla dzieci

W niedzielne południa zapraszamy rodziców z dziećmi na bezpłatne warsztaty. Pozwólcie dzieciakom uwolnić swój potencjał i sami przekonacie się, że nie wszystko jest w internecie. Dodatkowo w środy 1 lipca (g. 14:00-16:00) oraz 26 sierpnia (12:00-16:00) zapraszamy na darmowe warsztaty Małej ARTzony z kreatywnego recyclingu.

 

godz. 20:00 (od 28.06)
Kino nad zalewem. Pokazy filmów Nowe Horyzonty on Tour

W niedzielne wieczory zapraszamy na plenerowe kino letnie. Dzięki współpracy z Festiwalem Nowe Horyzonty, jednej z najważniejszych polskich imprez filmowych, zaprezentujemy najlepsze filmy twórców światowego formatu. Po raz kolejny przekonacie się, że skrót NH oznacza tylko to, co najlepsze!

Partnerem wydarzenia jest serwis www.klapsblog.pl

 

28.06 i 26.07,godz. 17:00
Wycieczki rowerowe po Nowej Hucie

Daj się wkręcić w Nową Hutę! Zapraszamy na dwie bezpłatne nowohuckie wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Poznacie historie, od których robi się gorąco, odwiedzicie miejsca, które Was zaskoczą. O wrażenia zadba Ania Hojwa - najlepsza rowerowa przewodniczka, na co dzień prowadząca Vintage Kraków Tour.

Zgłoszenia: info@klubkombinator.com

 

///

 

Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa 39 (stare wejście na basen).

Otwarte codziennie 10:00-21:00
Wstęp wolny

mail: info@klubkombinator.com, www.klubkombinator.com

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. Aktualny program dostępny na www.zalewsztuki.pl i wydarzeniu „Zalew Sztuki” na Facebooku.

2015-06-18

Wakacyjny Zalew Sztuki Łaźni i Kombinatora!

Data publikacji
18 czerwca 2015

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Wakacyjny Zalew Sztuki Łaźni i Kombinatora!

Następna Poprzednia
Pierwszy łaźniowy rocznik już jest!
25.10 Kolejna premiera Łaźni i Teatru Montownia!