Zamów Newsletter

Wysłano
X

Dowiedz się, jak się komunikować, by nie toczyć Miłosnej Wojny ze światem!

 

W poniedziałek 29 października od godziny 16.30 w Teatrze Łaźnia Nowa odbędą się dwa bloki warsztatów z komunikacji werbalnej i niewerbalnej. O ich tematyce zadecydowali widzowie teatru, którzy od sierpnia są zaangażowani w eksperymentalny projekt edukacyjny Jawne Komplety, dzięki któremu to właśnie widzowie określają działania, jakie powinny stanowić kontekst dla realizowanych w Łaźni Nowej spektakli.

 

Przed nami dwa 60-minutowe bloki warsztatów ze świadomości ciała i języka w komunikacji z drugim człowiekiem.

Prowadzące:

  • Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego poprowadzi warsztaty ruchowe. Ważna dla nas stanie się improwizacja kontaktowa i klarowność intencji ruchu. Wsłuchamy się w ciało, zbadamy jego potrzeby, dowiemy się, czym jest heart connection. Nauczymy współpracy, partnerstwa, otwartości, a przede wszystkim poznamy granice naszych możliwości, wyobrażeń i oczekiwań w kontakcie z drugim człowiekiem. Doświadczymy komunikacji niewerbalnej, która stanowi podstawę życia społecznego. I nauczymy się rozumieć gesty naszego ciała.

Więcej o Iwonie Olszowskiej.

 

  • Maria Hornowska-Stoch jest psycholożką propagującą idee związane z połączeniem wolnościowej edukacji z Porozumieniem bez Przemocy. Na co dzień pomaga rodzicom w ramach konsultacji rodzicielskich oraz prowadzi zajęcia twórczego rozwoju dla dzieci. Szkoli młodzież. W jej myśleniu o komunikacji między ludźmi najważniejszy jest fakt, że za każdym „nie” stoi jakieś „tak”. Tego właśnie nauczy nas podczas warsztatów. Jej autorska metoda pracy inspirowana jest Nonviolent Communication (Porozumieniem bez przemocy). Tu nauczymy się tak werbalizować swoje potrzeby, by nie krzywdzić słowem „nie” ani siebie, ani innych. Poznamy język serca i empatii.

Więcej o Marii Hornowskiej-Stoch.

 

Warsztaty przeznaczone są dla widzów w wieku od 12 lat i są bezpłatne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Chętni powinni przysłać maila na adres jawnekomplety@laznianowa.pl, wpisując w tytule wiadomości: WARSZTATY 29.10.2018 TEATR ŁAŹNIA NOWA.

 

-   - -

Projekt edukacyjny Jawne Komplety realizowany jest w ramach projektu SYNAPSY Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura oraz środkom z budżetu Województwa Małopolskiego.

2018-10-29

WARSZTATY. Jak nie toczyć miłosnej wojny ze światem?

Data publikacji
29 października 2018

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

WARSZTATY. Jak nie toczyć miłosnej wojny ze światem?

Następna Poprzednia
Dziwny jest ten świat – Boska Komedia 2018
Pluton p-brane: próba medialna