Zamów Newsletter

Wysłano
X

FABRYKA PRODUCTIONS przy współpracy z agencją Promusicage zaprosili słuchaczy na koncert grupy przedstawia The Residents. Muzycy zagrali koncert 5 maja o 20.00

Nigdy nie ujawnili swojej prawdziwej tożsamości. Nie udzielają wywiadów. Działają od niemal czterdziestu lat. The Residents – awangardowa grupa muzyczna pochodząca z Luizjany, później związana z Kalifornią (San Mateo, San Francisco), z dorobkiem ponad sześdziesięciu albumów, pionierskich wydawnictw multimedialnych (w formie CD-ROMu) i kilkunastu filmów krótkometrażowych. 5 kwietnia zagrają w postindustrialnej przestrzeni krakowskiego teatru Łażnia Nowa.

Nagrywają od późnych lat 60., jednak ich oficjalną dyskografię otwiera album „Meet the Residents“ z 1974 roku. Wszystkie wcześniejsze wydawnictwa, włączając „Santa Dog“ (uznawany przez fanów za początek dyskografii The Residents), zarejestrowane przed ustaleniem nazwy grupy i ostatecznym uformowaniem jej składu, nie są uwzględniane w przez samych członków The Residents w dyskografii. Ten i podobne sygnały dotyczące historii i działalności grupy przekazywane są za pośrednictwem The Cryptic Corporation – dwuosobowej ekipy odpowiedzialnej za wywiady i promocję zespołu. Homer Flynn i Hardy W. Fox – przedstawiciele spółki CC – to domniemani członkowie The Residents, sami jednak dementują te pogłoski. Potwierdzają jedynie, że Fox odpowiada za produkcję, mastering oraz edycję nagrań, natomiast oprawę graficzną wydawnictw zespołu zapewnia występujący pod różnymi pseudonimami Flynn.

Od początku działalności The Residents zaangażowani są w ambitne projekty audiowizualne. Ich występy przeradzają się w widowiska z elementami teatralnej scenografii, oprawą choreograficzną i projekcjami video. Krakowski koncert związany jest z promocją ich najnowszego albumu „The Talking Light“.

Info:
www.residents.com
www.myspace.com/theresidents
 

2010-05-05

The Residents

Data publikacji
05 maja 2010

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

The Residents

Następna Poprzednia
Opera Nowohucka live act - WU HAE.
35. Krakowskie Reminiscencje Teatralne 2010