Zamów Newsletter

Wysłano
X

W podsumowaniach teatralnych minionego roku, recenzenci i dziennikarze kulturalni niemal za każdym razem uznawali produkcje i koprodukcje Łaźni Nowej jako jedne z najważniejszych wydarzeń w 2016 roku.

 

"Wszystko o mojej matce" zostało docenione przez krakowskich redaktorów: Łukasza Gazura, Justynę Nowicką i Mateusza Borkowskiego, którzy w programie „Więcej kultury” w TVP3 okrzyknęli spektakl wydarzeniem roku. Łukasz Gazur umieścił także spektakl na szczycie listy 10 najlepszych spektakli w ubiegłym roku, a dziennikarze biorący udział w ankiecie „Magnesu”, dodatku „Dziennika Polskiego” umiejscowili spektakl w TOP5 wśród wszystkich wydarzeń kulturalnych w Małopolsce w 2016 roku. Spektakl Michała Borczucha trafił także do ogolnopolskiego rankingu teatralnego Anety Kyzioł w tygodniku „Polityka”, podsumowania Jacka Cieślaka w dzienniku „Rzeczpospolita”, podsumowaniu roku autorstwa Łukasza Maciejewskiego oraz TOP10 polskich spektakli 2016 Witolda Mrozka w „Gazecie Wyborczej”. Łukasz Maciejewski umieścił takżę Monikę Niemczyk w rankingu "aktorskich gwiazd Krakowa" roku 2016.

Mimo premiery pod koniec roku, do rankingów trafiła także koprodukcja Łaźni, Boskiej Komedii i Teatru Starego w Lublinie - „Wieloryb The Globe” w reż. Evy Rysovej. Przedstawienie docenił m.in. Jacek Cieślak w swoim podsumowaniu oraz Łukasz Gazur w rankingu najlepszych spektakli teatralnych. Natomiast Tomasz Miłkowski pisał w "Przeglądzie" o powrocie Krzysztofa Globisza w "Wielorybie" jako hicie minionego sezonu. Po krakowskiej premierze, „Gazeta Wyborcza” uplasowała lubelską premierę „Wieloryba” na szczycie rankingu najważniejszych i najbardziej oczekiwanych premier początku roku.

 

Dziękujemy recenzentom i widzom za wspaniałe przyjęcie naszych projektów!

2017-01-02

Spektakle Łaźni w podsumowaniach roku 2016

Data publikacji
02 stycznia 2017

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Spektakle Łaźni w podsumowaniach roku 2016

Następna Poprzednia
"Zwariowany, śmieszny i bardzo mądry teatr" powraca!
Kultowy "Pożar w burdelu" już w styczniu w Łaźni!