Zamów Newsletter

Wysłano
X

Startujemy z Nowym Bulwar[t]em Sztuki! // Pierwszy tydzień wakacji z Łaźnią

 

5 czerwca to ważna data – start wakacyjnego Nowego Bulwar[t]u Sztuki, który otworzy w tym roku spektakl Bartosza Szydłowskiego „Klub miłośników filmu MISJA”. W ten dzień wystartujemy o 21.00, oddając się Scenie Nocy Letniej – bo inauguracja Bulwar[t]u jest jednocześnie inauguracją cyklu spektakli plenerowych.

 

W poniedziałek, 6 czerwca odpoczywamy po wieczornym szaleństwie, ale już we wtorek o 18.00 zapraszamy na pierwszy z warsztatów nad Zalewem – tym razem nauczymy się szyć spodnie z bluzy dresowej.

 

9 czerwca pierwsze z cyklu Kreatywnych Spotkań Angażujących Nowohucian (KRAN). O 18.00 spotkamy się z rodziną Gałęzów, która na rowerach przemierzyła Europę i część Afryki.

 

Dzień później, na dobre rozpoczęcie weekendu, bawimy się na wspólnej Potańcówce Międzypokoleniowej, gdzie liczy się przede wszystkim chęć dobrej zabawy i integracji – niezależnie od wieku.

 

Weekend upłynie nam teatralnie i muzycznie. 11 czerwca performance „Szefowa”, przygotowany przez Nowohuckie Kobiety – to będzie prawdziwa eksplozja kobiecej siły – spektakl o kobietach, które biorą życie w swoje ręce i tworzą wymarzone miejsca pracy dla... samych siebie. Jak to zrobić? Przekonacie się w sobotni wieczór.

 

Niedzielę rozpoczniemy już o 9.00 zajęciami jogi nad Zalewem. Zapraszamy na nie wszystkich – niezależnie od stopnia zaawansowania! Marta Zwolińska – certyfikowany nauczyciel Jogi Iyengara ze szkoły Inside Studio poradzi sobie z każdym ;-) O 11.00 natomiast ruszy cykl dla najmłodszych - „Czytanie na Śniadanie” w ramach którego Wiktor Loga – Skarczewski i Zuzanna Skolias przeczytają bajkę Agnieszki Wiktorowskiej – Chmielewskiej „Malwinka w ptasim królestwie”. Bajka o przyjaźni, trudnych wyborach i dorastaniu, zahipntyzuje nie tylko Wasze dzeci, ale i Was! Tydzień pożegnamy z Motion Trio, które tym razem nie będzie wykonywać swojego repertuaru, ale arcydzieła muzyki klasycznej – m.in. Pendereckiego, Chopina czy Kilara. Koncert wystartuje o 20.00.

 

Do zobaczenia!

 

 

 

Szczegółowy harmonogram 1 tygodnia Bulwar[t]u Sztuki (5-12 czerwca):

 

 

5 czerwca (niedziela), godz. 21:00

„Klub Miłośników Filmu Misja” wielkie teatralne otwarcie Nowego Bulwar(t)u Sztuki

Cykl: Scena Nocy Letniej

Klub Miłośników Filmu Misja” jest historią o ideałach i nieśmiertelnych marzeniach o utopii, o wolności i ograniczającej ją hipokryzji. To teatralny reportaż o klęsce człowieka w starciu z systemem. Otwarta przestrzeń sceny, animowane obrazy raju utraconego i zniesienie podziału aktor-widz sprawiają, że spektakl staje się areną zaskakujących emocji.

Historia, osnuta wokół filmowej fabuły Rolanda Joffé, jest uniwersalną – a jednak szczególnie dziś aktualną – opowieścią o obronie fundamentalnych wartości w obliczu reguł dyktowanych przez chęć zysku. W świecie zarządzanym przez zbiorowe popędy posiadania kiełkuje myśl, że społeczeństwo musi zorganizować się zupełnie inaczej, na drodze równości, wolności i wzajemnej pomocy.

Otwierające tegoroczny Nowy Bulwart Sztuki przedstawienie w reżyserii Bartosza Szydłowskiego to wspólna praca sceniczna nowohuckiego kolektywu amatorów z uznanymi aktorami krakowskich scen. Takie zderzenie osobowości oraz włączenie widowni w obręb scenicznej wspólnoty przekracza ramy teatralnego przedstawienia. Plenerowe widowisko o rozbuchanej wizualności i multimedialnej scenerii stanowi znakomitą propozycję na otwarcie Sceny Nocy Letniej.

Autor: Jolanta Janiczak

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Scenografia: Małgorzata Szydłowska

Choreografia: Cezary Tomaszewski

Dramaturgia: Jolanta Janiczak

Muzyka: Michał Litwiniec

Multimedia: Przemysław Fik

Kostiumy: Małgorzata Szydłowska

Współpraca dramaturgiczna: Bartek Harat

Obsada: Mateusz Janicki, Jan Peszek, Radosław Krzyżowski, Krzysztof Zarzecki, Krzysztof Głuchowski, Jakub Kotyński, Wiktoria Kulaszewska, Grzegorz Łukawski, Maciej Sajur, Dominik Stroka

Amatorzy: Włodzimierz Bareła, Mariusz Cichoński, Maria Bareła, Barbara Dziedzic, Stanisław Dziedzic, Jadwiga Jamińska, Ewa Michałowicz, Hanna Napora, Ewa Nowakowska-Włodek, Tadeusz Siudak, Łukasz Szczepan Szczepanik, Urszula Tylek

 ---

7 czerwca (wtorek), godz. 18:00

Jak szyć… spodnie z bluzy dresowej.

Cykl: Szycie na trawie

Warsztaty dla dorosłych, którym nie straszna maszyna do szycia. Na łonie przyrody będziemy ciąć, zszywać, kroić, skracać, a to wszystko po to, by stworzyć unikalne torby, czapki, maskotki, kosmetyczki i inne piękne rzeczy. Przedmioty powstaną z resztek materiałów, które znajdziecie we własnych szafach – starych koszul, kawałka obrusa czy dawno zapomnianych zasłon.

Liczba miejsc ograniczona. Na każde warsztaty z cyklu „Szycie na trawie” obowiązują zapisy: info@klubkombinator.com.

 ---

9 czerwca (czwartek), godz. 18:00

Kajtostany

Cykl: KRAN

Zakręcone rodzicielstwo na dwóch kółkach, czyli opowieść o tym, jak można wykorzystać roczny urlop macierzyński. Zapraszamy na spotkanie z Olą, Zbyszkiem, Kajtkiem i Rutą Gałęzami, którzy razem przemierzyli Europę i część Afryki na rowerach z dziecięcą przyczepką. Jak nie dać się zwariować na początku rodzicielskiej drogi? Czy naprawdę warto ruszyć w podróż z dzieciakami?

 ---

10 czerwca (piątek), godz. 18.00

Potańcówka Międzypokoleniowa

Jak się bawić w Hucie, to tylko z sąsiadami! Nad Zalewem bawimy się bez względu na wiek i płeć. Seniorzy i juniorzy – przybywajcie tłumnie! Największa plenerowa potańcówka pod gołym czeka na spragnionych tańca. Na potańcówkę zapraszamy w KAŻDY PIĄTEK (od 10 czerwca) O GODZ. 18.00razem z OFF Radiem Kraków.

 ---

11 czerwca (sobota), godz. 19:00

„Szefowa” – work in progress nowohuckich Kobiet

Cykl: Scena Nocy Letniej

Zapraszamy na performance będący wyjątkowym spotkaniem nowohuckich szefowych z publicznością. „Szefowa” to pokaz work in progress, opowieść o kobietach, które biorą sprawy w swoje ręce i tworzą dla siebie wymarzone miejsca pracy, działają lokalnie w Nowej Hucie i tu odkrywają swój potencjał.

Scenariusz powstał na podstawie licznych spotkań, rozmów o doświadczeniach i wynikłych z nich narracji. Splatają się one w opowieść o nowohuckiej kobiecie: aktywnej, nie bojącej się wyzwań, konfrontacji i zmian. Punktem wyjścia do pracy jest pragnienie Agnieszki Zielezieckiej, autorki projektu, by stać się taką „szefową” – zainicjować życiową zmianę i przeżyć wielką przygodę. Pragnienie, które może de facto dotyczyć każdego z nas, a które tytułowym szefowom udało się zrealizować – i dziś mają okazję podzielić się tym doświadczeniem z publicznością.

Projekt powstaje w ramach organizowanych przez Łaźnię Nową warsztatów „Łaźnio-Aktywni. Szkoła liderów.”

Agnieszka Zieleziecka – teatrolog, aktorka. Na co dzień związana z Teatrem Współczesnym w Krakowie. Zajmuje się pedagogiką teatru i domowym studiem fotograficznym tworzącym portfolia aktorskie. Udziela się też w slow fashion jako „Obcy w mojej szafie”.

Agata Marciniak – studentka UJ na kierunku kulturoznawstwo i Akademii Multi Art na kierunku reżyseria filmowa. Związana z wydziałem Intermediów ASP. Wspólny projekt działań w opozycji i współpraca przy tworzeniu oprawy multimedialnej do spektaklu Teatru Praska 52. Związana ze Sceną 21 Teatru Nowego (reż. „O miłości”) i Teatrem Graciarnia. Wyreżyserowała viral promujący Akademie Multi Art.

 ---

12 czerwca (niedziela), godz. 9.00

Joga na trawie

Na wspólną jogę na trawie dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania, zapraszamy w każdą niedzielę (od 12 czerwca) o godz. 9.00. Zajęcia poprowadzi Marta Zwolińska – certyfikowany nauczyciel Jogi Iyengara ze szkoły Inside Studio.

 ---

12 czerwca (niedziela), godz. 11:00

„Malwinka w ptasim królestwie”

Cykl: Czytanie na śniadanie

„Malwinka w ptasim królestwie” autorstwa Agnieszki Wiktorowskiej-Chmielewskiej to przeznaczona dla najmłodszych historia o przyjaźni, trudnych wyborach oraz dorastaniu do nowych ról życiowych. Podczas roznoszenia po lesie poczty bociek Kajetan znajduje dziecko, którym musi się zaopiekować do czasu odnalezienia jego rodziców. Niestety wysiłki boćka i innych zwierząt nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jednak początkowa niechęć i przerażenie szybko przemieniają się w silną i nieznaną dotychczas ptakowi więź… Tę ciepłą i budującą sztukę przeczyta znakomity aktorski duet: Wiktor Loga-Skarczewski oraz Zuzanna Skolias.

 ---

12.06 (niedziela), godz. 20:00

Motion Trio

Cykl: Klasyka na żywo

Program muzyczny nad Zalewem Nowohuckim, czyli cykl koncertów plenerowych „Klasyka na żywo”, otworzy występ tria akordeonowego – Motion Trio. Zespół, założony przez Janusza Wojtarowicza, to ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Wydał dwanaście płyt, zdobywając uznanie polskich i światowych krytyków, a także wiele prestiżowych nagród muzycznych. Motion Trio to światowej klasy akordeoniści, którzy wykorzystują w swej twórczości zalety akordeonu, ale i odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

Skład zespołu: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn.Program:

Michael Nyman – „In Re Don Giovanni”

Wiaczesław Siemionow – „Toccata Barbaro”

Witold Lutosławski – Bukoliki

Krzysztof Penderecki – „Chaconne, pamięci Jana Pawła II”

Janusz Wojtarowicz – „Silence”

Henryk Mikołaj Górecki – „Koncert klawesynowy op.40, część II: Vivace”

Fryderyk Chopin – „Mazurek C-dur, op.24 nr 4”

Fryderyk Chopin – „Preludium e-moll, op.28 nr 4”

Wojciech Kilar – „Orawa”

 

2016-06-03

Pierwszy tydzień z Bulwar[t]em! (5-12 czerwca)

Data publikacji
03 czerwca 2016

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Pierwszy tydzień z Bulwar[t]em! (5-12 czerwca)

Następna Poprzednia
FOTORELACJA: Inauguracja Nowego Bulwar[t]u Sztuki
Jedziemy na Wiener Festwochen!