Zamów Newsletter

Wysłano
X

Przełom roku to zazwyczaj czas podsumowań. I tym razem dziennikarze oraz krytycy wspominają teatralne majstersztyki - spektakle, które w minionym sezonie najmocniej zapisały się w recenzenckich głowach i notatnikach, przedstawienia, które najgłębiej poruszyły emocje widzów i sprawiły im największą artystyczną satysfakcję. Wśród nich spektakle Łaźni Nowej, w tym „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”.

 

Wyróżnienie spektaklu Joanny Szczepkowskiej nie jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ „Pelcia” zdobywała znakomite recenzje od czasu premiery. „Zwariowany, śmieszny i bardzo mądry teatr. (...) Szczepkowska z wielkim wyczuciem teatru, opartego na metaforze i skrócie, zbudowała absurdalne monologi i dialogi. Wyziera z nich konflikt pokoleń, obyczajowości i stylu życia” pisał Jacek Cieślak w „Rzeczpospolitej.”

 

Pozytywów nie szczędzili także recenzenci krakowscy: "Pelcia... rozpięta jest między humorem a nostalgią i ironicznym spojrzeniem na świat. Wszystko odmierzone jest to jednak we właściwych proporcjach" entuzjastycznie pisał Łukasz Gazur z „Dziennika Polskiego”, a Mateusz Borkowski z „Gazety Wyborczej” zachwycał się „Szczepkowska to genialna obserwatorka, wyłapuje zarówno autentyczny język i maniery młodych,jak i przyzwyczajenia i powiedzonka starszego pokolenia (...) Na „Pelcię” warto iść dla żywych dialogów i świetnego duetu Szczepkowska – Jurkowski”.

 

Nic więc dziwnego, że „Kultura Online” umieściła spektakl wśród 11 najlepszych przedstawień teatralnych minionego sezonu, a Jolanta Ciosek w „Dzienniku Polskim” uznała „Pelcię” za jedno z 7 najlepszych wydarzeń teatralnych roku 2015 w Krakowie. Autorka pisze: "Joanna Szczepkowska nie zawiodła (...) przede wszystkim jako aktorka. Jest wspaniała. Ciekawa i intrygująca."

 

W Nowym Roku dajemy zatem widzom ponowną możliwość zobaczenia genialnej kreacji aktorskiej na scenie Łaźni Nowej. „Pelcię” gramy  11-14 lutego.

 

Dziękujemy i zapraszamy na spektakle!

 

Więcej o „Pelci”: http://www.laznianowa.pl/art/pelcia

 

 

 
2016-01-05

Pelcia wśród najlepszych!

Data publikacji
05 stycznia 2016

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Pelcia wśród najlepszych!

Następna Poprzednia
Noworoczna reaktywacja Łaźni!
MODERNIZACJA: Jeden spektakl - wiele dokumentów!