Zamów Newsletter

Wysłano
X

W ramach digitalizacji finansowanej z funduszy norweskich, do sieci trafi wkrótce bogata dokumentacja łaźniowych spektakli. Każdy spektakl jest katalogowany, a w jego wirtualnej teczce znajdziecie dużą ilość materiałów. Bezcennych nie tylko dla teatrologów. Zobaczcie, jak to wygląda na przykładzie “teczki” spektaklu “Edyp”.
Punktem wyjściowym do pracy nad spektaklem jest zawsze scenariusz. Po rozpoczęciu prac na sztuką,  reżyser na bieżąco nanosi niezbędne poprawki. Na przykładzie oryginalnego scenariusza "Edypa" możemy prześledzić ową korektę. Widzimy skreślenia, dopiski, zmiany w zakresie treści dialogów, uwagi w zakresie ścieżki dźwiękowej oraz wykrzykniki przy istotnych lub dyskusyjnych fragmentach.


W fazie przygotowań do inscenizacji, za warstwę techniczno- produkcyjną odpowiada tzw. rider. W przypadku "Edypa" to 6 stron informacji w zakresie wymiaru i funkcji sceny, systemu nagłośnienia, ilości użytych reflektorów, czasu trwania i garderoby. Wymogom technicznym towarzyszy graficzna wizualizacja układu sceny, widownia i reflektorów.


Częścią dokumentacji spektaklu są także materiały promocyjne. Czasem powstają one i w języku angielskim. Tak było i z "Edypem". Dokumentacja sfery promocyjnej obejmuje ponadto wszelkiego rodzaju ulotki, plakaty i foldery.
Po premierze spektaklu dział promocji aktualizuje sukcesywnie bazę recenzji. Wśród tych poświęconych Edypowi znalazła się m.in. ta z “Didaskaliów”.
Artykuły prasowe, które trafiają do tematycznej teczki, dotyczą również imprez towarzyszących danej premierze. W przypadku "Edypa" była to np. organizowana na Kazimierzu i w Nowej Hucie akcja Blokpolis, czyli Moda na antyk.
Wszystkie te dokumenty niebawem przejrzycie za pośrednictwem naszej wirtualnej łaźniowej bazy wiedzy.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa KLAUDYNY SCHUBERT.

2016-01-04

MODERNIZACJA: Jeden spektakl - wiele dokumentów!

Data publikacji
04 stycznia 2016

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

MODERNIZACJA: Jeden spektakl - wiele dokumentów!

Następna Poprzednia
Pelcia wśród najlepszych!
Sylwester - kasa biletowa nieczynna