Tagi
#spektakl gościnny  (53)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

NOWA FALA – MŁODZI w Łaźni Nowej

Kontynuujemy w Łaźni cykl prezentacji najlepszych projektów ze szkół teatralnych. Dajemy przestrzeń młodym twórcom, którzy wnoszą do teatru świeżą energię i nowy język wypowiedzi scenicznej. Zauważonym już młodym reżyserom i młodym aktorom dajemy szansę konfrontacji z publicznością. Dajmy im głos! Niech zagrają! Niech performują! Niech pokażą nam swoje światy! Niech nas zaskoczą! Po pokazach "Pospolitych żywotów martwych Polaków" z Białegostoku, pokazujemy dyplomy z krakowskiego PWST. Zapraszamy 27.05.17!

Pokaz prac studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, zaprezentowanych i wyróżnionych na Forum Młodej Reżyserii w ramach nurtu off.

Wspólnym mianownikiem trzech prezentowanych projektów jest wykorzystanie strategii performatywnych w budowaniu zdarzenia scenicznego, realizujących się poprzez m.in. kolektywny charakter pracy, uruchamianie kondycji performerskiej wykonawców, otwartą strukturę przedstawień czy instalacyjny charakter lokowania się w przestrzeni gry.

 

godz. 19:00

TKACZE - HISTORIA JAK Z ŻYCIA WZIĘTA, A PRZEZ TO BARDZO SMUTNA  na podstawie "Tkaczy" Gerharta Hauptmanna 

reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak 

opieka artystyczna: Maciej Podstawny

występują: Dominika Feiglewicz, Sebastian Grygo, Justyna Janowska, Filip Jasik, Emilia Korsak/Weronika Łukaszewska, Iza Kubrak, Martyna Krzysztofik

Tkacze. Historia jak z życia wzięta, a przez to bardzo smutna to projekt inspirowany „Tkaczami” Gerharta Hauptmanna. Tekst wydany w 1893 roku, dotyczący powstania tkaczy śląskich z rejonu Gór Sowich w 1844, stanowi dla twórców punkt wyjścia do postawienia pytania o specyfikę podziałów klasowych we współczesnym społeczeństwie polskim oraz do prześledzenia obecnych dróg kanalizowania energii buntu i protestu. Odwołując się do XIX-wiecznych ruchów robotniczych twórcy pytają: Czy narastająca frustracja o podłożu ekonomicznym jest w stanie przywrócić potencjał rewolucyjny w dzisiejszym społeczeństwie? Czy dzisiejsza lewica poza formułowaniem problemów społecznych jest w stanie dialogować ze społeczeństwem?

 

godz. 20.00

OD OFELII DO FELICJI, CZYLI 1-SZY DZIEŃ WOLNOŚCI

reżyseria: Rafał Szumski

opieka artystyczna: prof. Grzegorz Niziołek

występuje:  Ewa Kaim

Instalacja, widowisko dźwiękowe, słuchowisko inspirowane opowiadaniem Kazimierza Brandysa "Jak być kochaną". Dzięki takiej formie realizacji widz "zanurza się" w głowę bohaterki, która mierzy się z traumą II Wojny Światowej.

 

Bilety w cenie 20/30 zł obowiązują na set dwóch spektakli.

2017-04-12

Nowa Fala, czyli Młodzi w Łaźni: pokaz prac studentów PWST

Data publikacji
12 kwietnia 2017

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41 BIP

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41 BIP

Nowa Fala, czyli Młodzi w Łaźni: pokaz prac studentów PWST

Następna Poprzednia
Park Kulturowy Nowa Huta: KONSULTACJE
Karolina Gruszka i Borys Szyc gościnnie na Szkolnym 25