Zamów Newsletter

Wysłano
X

5-ego czerwca o 21.00 na ul. Bulwarowej, nad Zalewem Nowohuckim, Łaźnia Nowa zainauguruje wakacyjny NOWY BULWAR[T] SZTUKI. Wystartujemy z przytupem, prezentując w plemnerze spektakl Bartosza Szydłowskiego "Klub miłośników filmu ". Będzie to jednocześnie inauguracja cyklu SCENA NOCY LETNIEJ, podczas której będziemy prezentować spektakle, które mogliście wcześniej oglądać w Łaźni... ale nie tylko!

Wstęp na wszystkie wydarzenia Bulwar(t)u Sztuki jest wolny!

-----

„Klub Miłośników Filmu Misja” jest historią o ideałach i nieśmiertelnych marzeniach o utopii, o wolności i ograniczającej ją hipokryzji. To teatralny reportaż o klęsce człowieka w starciu z systemem. Otwarta przestrzeń sceny, animowane obrazy raju utraconego i zniesienie podziału aktor-widz sprawiają, że spektakl staje się areną zaskakujących emocji.

Historia, osnuta wokół filmowej fabuły Rolanda Joffé, jest uniwersalną – a jednak szczególnie dziś aktualną – opowieścią o obronie fundamentalnych wartości w obliczu reguł dyktowanych przez chęć zysku. W świecie zarządzanym przez zbiorowe popędy posiadania kiełkuje myśl, że społeczeństwo musi zorganizować się zupełnie inaczej, na drodze równości, wolności i wzajemnej pomocy.

Otwierające tegoroczny Nowy Bulwart Sztuki przedstawienie w reżyserii Bartosza Szydłowskiego to wspólna praca sceniczna nowohuckiego kolektywu amatorów z uznanymi aktorami krakowskich scen. Takie zderzenie osobowości oraz włączenie widowni w obręb scenicznej wspólnoty przekracza ramy teatralnego przedstawienia. Plenerowe widowisko o rozbuchanej wizualności i multimedialnej scenerii stanowi znakomitą propozycję na otwarcie Sceny Nocy Letniej.

Autor: Jolanta Janiczak

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Scenografia: Małgorzata Szydłowska

Choreografia: Cezary Tomaszewski

Dramaturgia: Jolanta Janiczak

Muzyka: Michał Litwiniec

Multimedia: Przemysław Fik

Kostiumy: Małgorzata Szydłowska

Współpraca dramaturgiczna: Bartek Harat

 

Obsada: Mateusz Janicki, Jan Peszek, Radosław Krzyżowski, Krzysztof Zarzecki, Krzysztof Głuchowski, Jakub Kotyński, Wiktoria Kulaszewska, Grzegorz Łukawski, Maciej Sajur, Dominik Stroka

Amatorzy: Włodzimierz Bareła, Mariusz Cichoński, Maria Bareła, Barbara Dziedzic, Stanisław Dziedzic, Jadwiga Jamińska, Ewa Michałowicz, Hanna Napora, Ewa Nowakowska-Włodek, Tadeusz Siudak, Łukasz Szczepan Szczepanik, Urszula Tylek

 

Spektakl w ramach ministerialnego programu "Kultura Dostępna".

2016-05-23

Plenerowa "Misja" zainauguruje Nowy Bulwar[t] Sztuki!

Data publikacji
23 maja 2016

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Plenerowa "Misja" zainauguruje Nowy Bulwar[t] Sztuki!

Następna Poprzednia
I Ty możesz zostać fotografem Nowej Huty! - warsztaty i KONKURS!
NOWY BULWAR[T] SZTUKI - PROGRAM