Zamów Newsletter

Wysłano
X

Mała Boska Komedia #3 WYSTARTOWAŁA

W słoneczną majową środę rozpoczęliśmy wielkie święto młodego teatru. Właśnie o takiej inauguracji festiwalu marzyliśmy. Kolejkę najmłodszych i nieco starszych miłośników teatru, czekających na spektakl, widać było aż po horyzont. Na widowni tłumy! Cieszymy się, że w tej wspaniałej atmosferze mogliśmy wspólnie z Wami obejrzeć pierwszy spektakl przeglądu, czyli „Odda i LunęWrocławskiego Teatru Lalek, który w ramach teatralnej bitwy NIECH ŻYJĄ LALKI! walczy o miejsce w jesiennym finale Małej Boskiej Komedii ze spektaklem „La la lalki” (Teatr Animacji w Poznaniu).

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

Dwa dni wcześniej, na chwilę przed otwarciem festiwalu, odbyło się inne ważne wydarzenie – jurorzy i jurorki Małej Boskiej Komedii #3 złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecali dołożyć najwyższych starań, aby profesjonalnie ocenić i wskazać spektakle nominowane do drugiego etapu festiwalu. Słowa ich przysięgi brzmiały tak:

[su_quote]„Uroczyście przysięgam, że będę z oddaniem pełnić rolę Jurora festiwalu Mała Boska Komedia. Jestem świadomy wagi zadania, do którego jestem powołany, oraz zobowiązań, które podejmuję. Dlatego będę uważnie oglądać przedstawienia, które mam potem ocenić. Będę też uczestniczyć w obradach całego Jury po spektaklach. Mój ostateczny werdykt będzie podjęty na podstawie moich najszczerszych odczuć wobec obejrzanego spektaklu. Uroczyście oświadczam, że knuję coś niedobrego”.[/su_quote]

ROZMOWY Z WIDOWNIĄ

8 maja jurorzy pierwszej bitwy z oddaniem przystąpili do powierzonego im zadania. Po spektaklu aktorzy i twórcy przedstawienia „Odd i Luna” spotkali się z publicznością i odpowiedzieli na dociekliwe pytania młodych widzów. Dowiedzieliśmy się, z czego zostały wykonane małe partie scenografii, jak długo trwały prace nad przedstawieniem i gdzie w trakcie spektaklu ukrywali się aktorzy – animatorzy lalek i rekwizytów. Po rozmowie z ekipą „Odda i Luny” Jury udało się na warsztaty i tajne obrady.

OBRADY JURY MAŁEJ BOSKIEJ KOMEDII #3

Podczas trwających niemal godzinę obrad cztery grupy jurorów i jurorek przedyskutowały każdy szczegół spektaklu. Młodzi widzowie opowiadali o tym, co im się w przedstawieniu podobało, a co nie, które elementy zrobiły na nich największe wrażenie i czy poleciliby spektakl swoim rówieśnikom. Wstęp dla dorosłych – poza moderatorkami, fotografką i kamerzystą – był zamknięty. Następnie członkowie Jury mogli przedstawić swoje argumenty na forum wszystkich grup, po czym przystąpili do wielkiego głosowania. Niektórzy wahali się do ostatniej chwili, jaki głos oddać. Czy wrzucić do urny różową piłeczkę (tak, chcę, zobaczyć spektakl „Odd i Luna” raz jeszcze), czy piłeczkę pomarańczową (nie, nie chcę jeszcze raz oglądać tego spektaklu).

WERDYKT?

Jaki będzie werdykt? Dowiemy się już wkrótce, po obejrzeniu drugiego spektaklu bitwy NIECH ŻYJĄ LALKI i kolejnym głosowaniu naszego Jury. „La la lalki” zagramy w najbliższy piątek. Tymczasem dziękujemy za pierwszy dzień obrad!

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury

2019-05-08

Mała Boska Komedia #3 WYSTARTOWAŁA

Data publikacji
08 maja 2019

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Mała Boska Komedia #3 WYSTARTOWAŁA

Następna Poprzednia
Rozegraliśmy pierwszą bitwę MBK#3
„Pluton P-Brane” podczas Otwartych Dni Funduszy Europejskich