Zamów Newsletter

Wysłano
X

ROZEGRALIŚMY PIERWSZĄ BITWĘ MBK#3

Drugi pokaz Małej Boskiej Komedii #3, a zarazem drugi dzień obrad dziecięco-młodzieżowego Jury, już za nami. W piątek obejrzeliśmy spektakl „La la lalki“, który przyjechał do Krakowa z Teatru Animacji w Poznaniu. Oznacza to, że pierwsza teatralna bitwa festiwalu, zatytułowana NIECH ŻYJĄ LALKI!, została rozegrana. Jaki był werdykt młodych jurorów i jurorek? Który spektakl zobaczymy w jesiennym finale festiwalu?

ODD I LUNA VS. LA LA LALKI

Spotkanie z twórcami spektaklu "La la lalki" fot. Monika Stolarska

Przypomnijmy: w minioną środę zaprezentowaliśmy na festiwalu przedstawienie „Odd i LunaWrocławskiego Teatru Lalek. To właśnie ono konkurowało z „La la lalkami” o głosy naszych jurorów. Po każdym z pokazów pojedynku NIECH ŻYJĄ LALKI! odbyły się spotkania z aktorami, a następnie cztery grupy jurorów dyskutowały na temat plusów i minusów obejrzanych przedstawień. Rozmowy były bez wątpienia emocjonujące!

DRUGIE GŁOSOWANIE I LICZENIE GŁOSÓW

Po burzliwych dyskusjach wszyscy jurorzy i jurorki oddawali głosy. Jeśli ktoś sądził, że spektakl warto pokazać krakowskiej publiczności jeszcze raz jesienią, głosował przy pomocy różowej piłeczki. Jeśli nie widział takiej potrzeby, wrzucał do urny piłeczkę pomarańczową. Po zakończeniu drugich – i jakże długich! – obrad przedstawiciele Jury komisyjnie podliczyli głosy oddane na oba spektakle i sporządzili protokół z wynikami głosowania. Spektakl, który otrzymał procentowo więcej głosów różowych (TAK) niż pomarańczowych (NIE), został zwycięzcą pojedynku. Który to spektakl?

ZNAMY ZWYCIĘZCĘ!

ODD I LUNA: TAK – 78%, NIE – 22%
LA LA LALKI:
TAK – 73%, NIE – 27%

Zwycięzcą teatralnej bitwy NIECH ŻYJĄ LALKI! został spektakl „Odd i Luna” Wrocławskiego Teatru Lalek!

Demokratyczne głosowanie pokazało, że właśnie „Odd i Luna” skradł serca większości przedstawicieli dziecięco-młodzieżowego Jury. Ale jak to w demokratycznych wyborach bywa, „większość” wcale nie musi oznaczać dużej przewagi głosów. Pierwszy werdykt dziecięco-młodzieżowego Jury to dla nas znak, że na wyniku głosowania mogą zaważyć pojedyncze głosy na TAK lub NIE. Przedstawienia szły łeb w łeb – „Odd” wygrał z „La la lalkami” przewagą zaledwie 5 punktów procentowych!

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury

 

2019-05-13

Rozegraliśmy pierwszą bitwę MBK#3

Data publikacji
13 maja 2019

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Rozegraliśmy pierwszą bitwę MBK#3

Następna Poprzednia
Druga bitwa MBK #3
Mała Boska Komedia #3 WYSTARTOWAŁA