Zamów Newsletter

Wysłano
X

Artystka dała się poznać jako odważna, kontrowersyjna wokalistka, szokująca, budząca z otępienia, która pokazuje zupełnie nową, nieznaną wcześniej stronę muzyki. Koncert specjalny Marysi Peszek z okazji uroczystego otwarcia Łaźni Nowej po remoncie. Koncert odbył sę 16 października o godz. 19.00.

Muzycznie debiutowała w 2005 roku albumem Miasto mania, który został wyróżniony Fryderykiem za Produkcję Muzyczną Roku, a sama wokalistka otrzymała nagrodę w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Album spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem
i szybko pokrył się platyną. Trzy lata później na rynku pojawiła się druga płyta – Maria Awaria, która również osiągnęła sukces artystyczny i komercyjny, zyskując status platynowej płyty. W 2009 roku Artystka została laureatką prestiżowej nagrody Paszport Polityki za album Maria Awaria w kategorii Muzyka Popularna i zdobyła dwa Fryderyki w kategoriach Autor Roku oraz Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej.

Maria Peszek porusza w swojej muzyce problemy, o których inni nie mówią, nie boi się dosadnego słownictwa, mocnych tekstów i szokowania wizerunkiem (nie tylko scenicznym). Współpracowała m.in. z: Wojciechem Waglewskim, Fiszem, Emade
i zespołem Myslovitz.
Na koncercie usłyszymy piosenki znane już z poprzednich albumów oraz dwa premierowe nagrania specjalnie na otwarcie Łaźni Nowej.


maria Awaria

inwentaryzacja

    Sukces marii Awarii zwłaszcza ten koncertowy sprawił, że chociaż graliśmy już w większości miast czasem po kilka razy przybywamy znowu, ale czas nie stoi w miejscu więc i my się zmieniamy, maria Awaria raz jeszcze!
Tym razem po „inwentaryzacji”, bo od premiery płyty minęły dwa lata i w między czasie zagraliśmy ponad 80 koncertów, zużyliśmy kilkanaście kilo confetti, ponad 2 tysiące metrów taśmy awaryjnej i półtora kilo czerwonej szminki, zdarliśmy trzy pióropusze, siedemnaście par majtek, straciliśmy też kilka sztuk pistoletów i rozdaliśmy około siedemdziesięciu polarnych niedźwiedzi. Zagraliśmy też Najmniejszy Koncert Świata – premiera DVD 15 października 2010.

    Teraz czas na zmianę garderoby i odświeżenie brzmienia!
Zostaje to z czym się kojarzę i czego żądacie: pióropusze, pistolety i inne gadżety (dotychczasowe próby rezygnacji z tych elementówspotykały się z protestami i głośnym wrzaskiem), zostaje: energia i koncertowe szaleństwo dla tych co tęsknią do miasto manii. Zagramy te najbardziej ulubione piosenki, choć w nieco innej formie dla tych, co czekają na coś nowego: nowy – bardzo przystojny – muzyk w zespole! Pat (znany z Loco Star) i jego bas.
Nie będzie jeszcze materiału z nowej płyty, bo do niej daleko, ale będą nowe dźwięki, między innymi cover międzynarodowego hitu ostatnich miesięcy, a raczej jego polska wersja i w końcu to, do czego was przyzwyczailiśmy i co lubimy najbardziej… niespodzianki!

Do zobaczenia

2010-10-16

Maria Peszek - koncert specjalny

Data publikacji
16 października 2010

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Maria Peszek - koncert specjalny

Następna Poprzednia
Festiwal Teatru Społecznego i Politycznego MURY
Uroczyste otwarcie Łaźni Nowej po remoncie