Zamów Newsletter

Wysłano
X

Teatr Montownia w adaptacji postawionej na głowie.

Bilety na majowe "Quo vadis" w sprzedaży!

Po „Trzech muszkieterach” warszawscy aktorzy odważnie sięgneli po „Quo vadis” tym razem serwując łaźniowej publiczności dowcipno-ironiczną interpretację Sienkiewiczowskiego dzieła. Na scenie nie zabraknie wielu kultowych postaci znanych z lektury i kina, w które wcielą się  wyłącznie czterej aktorzy. Szybkie tempo akcji, okraszone ciętym dowcipem, zawrotną prędkość aktorskich metamorfoz podkręcą jeszcze piosenki i muzyka grana na żywo, również w wykonaniu wszechstronnych Montowniaków.

W „Quo vadis” Montowniakowie przewrotnie zwracają się ku korzeniom komediowej sztuki dramatycznej – starogreckiej komedii attyckiej, czerpią również z tradycji teatru elżbietańskiego. Scenografia spektaklu jest skromna lecz nabrzmiała znaczeniem, użycie efektów i nowoczesnych gadżetów cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo. Bez podtekstów. 

Majowe spektakle: 5 - 7 maja, godz. 19:00

 

Media o spektaklu:

 

"Siła tego spektaklu tkwi w wybornym, rodzajowym aktorstwie Montowni, która nie stosuje podpórek (...) Radość z grania, błyskotliwe żarty, cięte riposty. Cudowny sceniczny bezwstyd."

Kamila Łapicka, "W sieci"

 

"Niech nikogo nie zmylą zewnętrzne atrybuty postaci. Cała chemia w ramach Montowni odbywa się na poziomie konstruowanych na zasadzie mini - skeczy dialogów i burleskowego szaleństwa"

Łukasz Badula, Kultura Online

 

"Można by się obrazić za mnóstwo rzeczy – choćby za komediową konwencję inscenizacji tak wielkiej i poważnej powieści czy za profanowanie spraw świętych. Tylko nie warto się obrażać, skoro to wszystko zrobiono ze smakiem, bez przesady i z widocznym przymrużeniem oka!"

Agnieszka Bednarz, Dziennik Teatralny

 

Współproducentem spektaklu jest: 

2015-05-07

From Rome with love. "Quo vadis" w maju!

Data publikacji
07 maja 2015

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

From Rome with love. "Quo vadis" w maju!

Następna Poprzednia
Bezpłatne zwiedzanie teatru w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Weź udział w konkursie na plakat "Skowytu"!