Zamów Newsletter

Wysłano
X

pochwała nudy*

 

Druga sesja badawcza i nabór do projektu „Lunatyczka”:

8 października, 2017 godz. 15:00 - 19:00

laboratorium @ Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa

 

W ramach kontynuacji pracy nad nowym projektem teatralnym szukamy osób zainteresowanych tematem różnych form podmiotowości oraz ideą, że zarówno zbiorowość jak i jednostka tworzą się na bazie segregacji. 

W pierwszej sesji odnieśliśmy się do lunatykującego ciała, z całym metaforycznym potencjałem tego zjawiska i do pytania, co jeśli nasze ciało czasem przestaje być naszym ciałem. Tym razem, nawiązując do myśli Josifa Brodskiego, chcielibyśmy poruszyć motyw nudy i nicości, których tak trudno doświadczyć w czasie ciągłego nadmiaru bodźców.

Sesja jest skierowana do artystów, performerów, tancerzy, i aktorów, i będzie miała formę prowadzonej 4 godzinnej intra-akcji. Rozpoczęte badania będą dalej rozwijane w ramach projektu artystycznego, z możliwym udziałem zainteresowanych uczestnikówDramaturgia i koncept „Lunatyczki” jest wynikiem współpracy Klaudiusza Ślusarczyka i Sary Rodowicz-Ślusarczyk z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

Zgłoszenia wraz z krótką notką o sobie należy przysyłać na adres: couscouskuskus@gmail.com

Przed udziałem prosimy o przeczytanie tekstu „Pochwała Nudy” Josifa Brodskiego jak i scenopisu „Lunatyczki” (udostępniany po zgłoszeniu). Uczestnictwo w drugiej sesji nie musi być poprzedzone uczestnictwem pierwszej. 

* Tytuł sesji nawiązuje do mowy wygłoszonej przez Josifa Brodskiego w 1989 w Dartmouth College. W jego słowach nuda pojawia się zarówno jako przestroga jak i nadzieja, jako moment zauważenia czegoś o sobie w nic-robieniu.

2017-10-08

Nabór do projektu "Lunatyczka"

Data publikacji
08 października 2017

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Nabór do projektu "Lunatyczka"

Następna Poprzednia
Mała Boska Komedia
Szkoła Utopii - rozmowa z Markiem Chlandą