Wśród ponad 142 inscenizacji polskich sztuk współczesnych, jury Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej wybrało 13, które walczyły o Grand Prix w wysokości 70 tys. zł oraz szereg nagród indywidualnych i zespołowych.

„Wszystko o mojej matce”  autorstwa Tomasza Śpiewaka w reżyserii Michała Borczucha, produkcja Łaźni Nowej, konkurowała z najlepszymi spektaklami z całej Polski. Jesteśmy dumni, że spektakl oraz artyści go współtworzący zdobyli najwyższe wyróżnienie, czyli GRAND PRIX konkursu. Ponadto nagrodę indywidualną otrzymała Monika Niemczyk - za rolę jednej z matek w nagrodzonym przedstawieniu.

„Wszystko o mojej matce” to kolejny spektakl opierający się na oryginalnym tekście, który rodził się w trakcie pracy w wyjątkowej przestrzeni twórczej, jaką jest Łaźnia. Punktem wyjścia do jego powstania były osobiste doświadczenia twórców, podobnie jak w przypadku naszych ostatnich premier - „Wieloryba The Globe” napisanego dla Krzysztofa Globisza, czy „Fuck… Sceny Buntu” inspirowanego doświadczeniami aktorów Teatru Polskiego w Podziemiu. Tym bardziej cieszy nas ta prestiżowa nagroda - jest ona efektem ciągłego zainteresowania Łaźni nie tylko dramaturgią współczesną, ale także jej tworzeniem.

—-

Najlepsze spektakle mijającego sezonu wybrała Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Katarzyna Niedurny i Anna Wakulik. Spośród nich laureatów 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej wybierze Jury Konkursu, które tworzą Jan Kozikowski (przewodniczący), Weronika Murek, Jacek Wakar i Maryla Zielińska. Jak co roku swoje nagrody przyznaje też Komisja Artystyczna – za najlepszy tekst, a Nagrodę im. Jana Świderskiego funduje Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2017-06-27

Łaźnia z Grand Prix 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Data publikacji
27 czerwca 2017

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP

Łaźnia z Grand Prix 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Następna Poprzednia
Najlepsi w sezonie 2017/2018 według miesięcznika TEATR
Werdykt Jury Konkursu na projekt o Simonie Kossak