Zamów Newsletter

Wysłano
X

"Kowboj parówka" - spektakl autorstwa braci Pakuła w reżyserii Wiktora Logi-Skarczewskiego -  z kopniaka z półobrotu wchodzi na salo(o)ny. Wariacka opowieść o Dżo Mandarynce 11 marca oraz 11 kwietnia w Łaźni Nowej!

Zanurzając się w świat dramatu Mateusza Pakuły, stajemy się świadkami przygód Dżo Mandarynki, który w pogoni za upragnioną lalką, czyli tytułowym Kowbojem Parówką, doświadcza wielu niebezpieczeństw, a pod warstwą z pozoru banalnej rzeczywistości odkrywa surrealne światy rządzące się własną logiką.

 


Podróż Dżo Mandarynki przypomina spadanie Alicji w głąb króliczej nory. Sytuacyjny komizm i galeria dziwacznych postaci, atmosfera niesamowitości i absurdu konsekwentnie kreowana przez autorów koresponduje z wyjątkowo dynamicznym i pełnym inwencji stylem sztuki, zanurzonym w pure nonsensie i grotesce.

 

Media o spektaklu:

 

"Choćby nie wiem jak się starać, jak wstydzić, nie sposób powstrzymać się od salw śmiechu. Dowcipny tekst, swobodne i bezpretensjonalne aktorstwo, feeria efektów audiowizualnych – wszystko to uruchamia reżyser w imię radosnego absurdu.Miłość w rytmie przebojów z „Titanica”, zdziwione twarze chomików z YouTube, układy choreograficzne przypominające torsje. Takich rzeczy się nie zapomina. Jeśli nie widzieliście jeszcze „Kowboja Parówki”, to niczego tak naprawdę nie widzieliście."

/ Michał Centkowski, „Newsweek”


"Teatralny kolaż w Łaźni Nowej wybrzmiewał pełną gębą. Nitki pourywane z czegoś, co nazwalibyśmy przedstawieniem dramatycznym, zostały oplecione w literacki kabaret połączony z recitalem i operą mydlaną. Dżo jako kolejna cegiełka dołożona do molochu pod tytułem „motyw wędrowca” przeżywa przygody niczym James Bond. "
/ Piotr Gaszczyński, Teatralia

2016-02-17

Kowboj Parówka na afiszu

Data publikacji
17 lutego 2016

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Kowboj Parówka na afiszu

Następna Poprzednia
Digitalizacja: Przeprowadzka archiwum!
Kalkstein o stu twarzach