Zamów Newsletter

Wysłano
X

Otwarte przedpremierowe pokazy "Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego"Już 22-ego i 23-ego czerwca otwarte pokazy przedpremierowe spektaklu "Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego" w reż. Bartosza Szydłowskiego.

Wszystkiewejściówki zostały juz zarezerwowane! Tym, którym nie udało się ich zdobyć, zapraszamy na jesienne pokazy :)

 

Premiera spektaklu już w październiku!

 

 

Spektakl Bartosza Szydłowskiego powstał w wyniku inspiracji kultowym filmem „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego. Zrealizowany w 1981 roku obraz ukazuje trzy alternatywne wersje życiorysu głównego bohatera - Witka Długosza, w sugestywny sposób zagranego przez Bogusława Lindę. W każdej z trzech wersji o losach chłopaka decyduje tytułowy przypadek – zostanie on komunistycznym działaczem, dołączy do opozycji, albo skupi się na karierze naukowej, chcąc być z dala od polityki.

 

Szydłowski przypomina rzeczywistość filmu Krzysztofa Kieślowskiego, otwierając refleksję sprzed 35 lat na bezradność XXI wieku i ciągle towarzyszące nam napięcia między jednostką, a zbiorowością. Na przełomie lat 70 i 80, Solidarność była szansą, nadzieją i inspiracją na realizację idei wolności i wspólnoty – albo w ramach systemu, albo poza nim. Na tym gruncie powstał mit założycielski III RP – teraz już dla nas niedostępny.

 

Witek XXI- ego wieku, odbywając swoistą podróż do czasu powstania Solidarności, błądzi we mgle, próbując utkać jakąś całość ze strzępów i powidoków. Ale obrosła w mity wspólnota okazuje się dla niego zaszyfrowana i obca.

 

Dlaczego nie mamy dostępu do tak nieodległej historii? Czy idee, które łączyły Polaków, nie potrafią już inspirować? Nie mamy już szans na zbudowanie wspólnoty? A może jesteśmy skazani już tylko na zalew symboli bezradności, do których dołączyła ostatnio Sarna z krzesłem na głowie?

 

Przypadek” rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. W Nowej Hucie, ostatnim wspomnieniu o utopii, próbujemy wejść w hermetyczny świat zaszyfrowanych wartości i ze strzępów „JA” zbudować nowe „MY”.

 

 

Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego”

współpraca dramaturgiczna: Bartłomiej Harat // reżyseria: Bartosz Szydłowski // scenografia: Małgorzata Szydłowska // muzyka: Andrzej Bonarek // Choreografia: Dominika Knapik // Multimedia: Dawid Kozłowski
aktorzy: Angelika Kurowska, Barbara Kurzaj, Karina Seweryn, Radosław Krzyżowski, Maciej Sajur, Dominik Stroka, Robert Koszucki, Mariusz CichońskiPokazy przedpremierowe: 22-23 czerwca, godz. 19.00

2015-04-20

Otwarte przedpremierowe pokazy "Przypadku": 22-23 czerwca

Data publikacji
20 kwietnia 2015

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP

Otwarte przedpremierowe pokazy "Przypadku": 22-23 czerwca

Następna Poprzednia
Weź udział w konkursie na plakat "Skowytu"!
Duchy Teatru - ogólnopolskie sympozjum teatralne