Ostatni tydzień lipca będzie baśniowy! Nie tylko dlatego, że na Scenie Nocy Letniej pojawią się „Baśnie z tysiąca i jednego bloku” Magdy Miklasz. Podczas kina będziemy śnić o sushi, w nedzielę dzieciaki stworzą mapę marzeń, a Wera Krówka i Katarzyna Białowolska zaczarują scenę magicznymi dźwiękami…

 

 

Teatr, kino, muzyka

 

Na zakończenie lipca, Scena Nocy Letniej będzie rozbrzmiewać dźwiękami piosenek „Baśni z 1001 bloku”. Spektakl Magdy Miklasz to podróż do jednego z nowohuckich bloków - jego mieszkańców, historii, klimatu tutejszych osiedli. Wyruszamy w sobotę o 20.30.

 

Sporo będzie się działo w ramach kina letniego. W ramach czwartkowego cyklu „Wakacyjna Akademia Filmu Polskiego”, zobaczymy film „Czerwony pająk”. Przed projekcją Łukasz Maciejewski spotka się z reżyserem, Marcinem Koszałką i producentką Agnieszką Kurzydło.

Start o 20.00. W niedzielę o 21.00 zapraszamy natomiast na głośny film o mistrzu sushi, a może raczej artyście sushi— Jiro Ono.

 

Dla kochających muzykę klasyczną, świetną informacją będzie, że w niedzielę o 17.00 nad Zalewem wystąpi charyzmatyczna Wera Krówka w duecie z Katarzyną Białowolską. Fortepian i skrzypce to chyba najpiękniejszy i najbardziej romantyczny duet. Warto dać się ponieść tej muzyce!

Szybsze rytmy zagwarantuje natomiast Sr. Balanga - DJ, który przyjechał do nas prosto z Wysp Kanaryjskich. Piątkowa potańcówka tym razem przerodzi się w niezłą balangę! A początek już o 20.30.

Dla fanów mikrofonu, jak zwykle mamy także sąsiedzkie śpiewy we wtorki o 19.00.

 

 

Nawarz sobie piwa - warsztaty dla dorosłych

 

Jak wiadomo, nie ma nic lepszego w letnie popołudnie niż zimne piwko. Ale czemu by sobie go nie zrobić własnymi rękami? Podczas czwartkowych warsztatów dla dorosłych posiądziemy sztukę warzenia piwa. Początek o 18.00.

 

Mamy także „bezalkoholowe” propozycje warsztatowe. W środę o 18.00 kontynuujemy warsztaty genealogiczne, a w sobotę o 12.00 ostatni raz sprawdzimy jak stworzyć coś z ceramiki.

 


Bulwar(t) dzieci

 

Z dzieciakami spotkamy się podczas wtorkowych warsztatów o 12.00 - najpierw poobserwujemy, co w trawie piszczy, a potem postaramy się to przenieść na papier… W niedzielę natomiast, jak zawsze w samo południe, po raz kolejny zobaczymy w akcji Teatr Kultureska. Tym razem tematy ekologii i szacunku do środowiska pojawią się w spektaklu „Mapa marzeń”.

 


Sport i… jedzenie

 

To już ostatnia szansa na odwiedzenie Pikniku Krakowskiego. Od 10 do 16 lokalne firmy serwują pyszne i zdrowe jedzonko. Śniadanie i lunch odhaczone!

Kontynuujemy także cykle sportowe - w poniedziałki o 18.00 zachęcamy seniorów do odwiedzenia plenerowej siłowni, w środy o 18.00 praktykujemy tai chi, a w niedzielę o 9.00 jogę na trawie.

 

 

—-

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Warsztaty dla dzieci i dorosłych wymagają wcześniejszych zapisów pod adresem: bulwarowa@laznianowa.pl

Pełen program tegorocznego Bulwar(t)u Sztuki na www.laznianowa.pl

 

 

2017-07-24

Magiczny świat nowohuckich baśni, pejzaże i marzenia - 7 tydzień Bulwar(t)u Sztuki

Data publikacji
24 lipca 2017

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP

Magiczny świat nowohuckich baśni, pejzaże i marzenia - 7 tydzień Bulwar(t)u Sztuki

Następna Poprzednia
8 tydzień Bulwar(t)u: Teatralny sierpień czas zacząć!
6 tydzień Bulwar(t)u - Róbmy swoje!