Tagi
#Szydłowska  (25)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Zemsta jest kobietą

Premiera: 31.08.2012 19:00 Czas trwania: 90 minut Cena: 20 zł
Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

"Zemsta jest kobietą" to projekt, będący rezultatem pracy zawodowych twórców teatru i uczestniczek warsztatów teatralnych w Łaźni Nowej. Punktem wyjścia była utrzymana w konwencji teatru kabuki XVII-wieczna historia, oparta na motywach opowieści o 47 roninach.

Uczestnicy warsztatów:

Olga Szostak (aktorka), Joanna Trafas (sopranistka) oraz: Iwona Boguszyńska (koordynatorka w fundacji ekologicznej), Renata Guberniak (studentka), Ewa Kielar, Weronika Krówka (pianistka), Monika Kuleczka (pracownik umysłowy), Katarzyna Lachman (przedstawiciel medyczny), Małgorzata Nieciecka (dziennikarka radiowa), Anna Dawidczyk

Zemsta jest kobietą to projekt, będący rezultatem pracy zawodowych twórców teatru i uczestniczek warsztatów teatralnych w Łaźni Nowej. Punktem wyjścia była utrzymana w konwencji teatru kabuki XVII-wieczna historia, oparta na motywach opowieści o 47 roninach. Uczestnicy zapraszają na pokazy czerpiące z symboliki Japonii: z gejszami i samurajami, pięknem kaligrafii i siłą katany, sushi i herbatą, potęgą Fudżi i niezłomnością kodeksu bushido.

Pracy nad projektem towarzyszyły warsztaty tematyczne: tworzenia kimon, tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz warsztat miecza japońskiego, prowadzone przez soke Krzysztofa Jankowiaka i sensei Zbigniewa Karalusa.

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP