Wydarzenie dostępne na platformie Play Kraków: KLIKNIJ TUTAJ
Teatr w lokalnych społecznościach – Dwa teatry: opowieści o Śląsku i Zagłębiu. Spotkanie z Jackiem Jabrzykiem i Robertem Talarczykiem
Robert Talarczyk i Jacek Jabrzyk – szefowie Teatru Śląskiego w Katowicach i Teatru Zagłębia w Sosnowcu, opowiadają o swoim kawałku świata, czyli Śląsku i Zagłębiu, aglomeracji katowickiej, specyfice tych miejsc i kulturalnych oczekiwaniach mieszkańców.
Przekonamy się jak w historii Śląska i Zagłębia zobaczyć można trudne losy całej Europy, usłyszymy jak katowickie i sosnowieckie teatry współpracują, by zmieniać stereotypowe myślenie mieszkańców regionu i zmniejszać dystans między miejscami, w których działają. Poznamy także m.in. małe sukcesy: w Katowicach ślonsko godka wróciła nie tylko na scenę, ale i do teatralnego foyer, a do sosnowieckich szkół udało się wprowadzić przedmiot „teatr”.
Teatr Łaźnia Nowa
Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków
Bilety tel.: 504 416 796
bilety@laznianowa.pl
Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl