Tagi
#projekt  (55) #Magda Miklasz  (7)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Reżyseria: 
Magda Miklasz
Dramaturgia: 
Adam Miklasz
Reżyseria: 
Magda Miklasz
Scenografia: 
Ewa Woźniak
Muzyka: 
Anna Stela
Multimedia: 
Dawid Kozłowski
Autor
Adam i Magda Miklasz i mieszkańcy Nowej Huty

NH Wonderland

Ulotna kraina surrealizmu historycznego


Czy zastanawialiście się kiedyś, co owce mają do powiedzenia o Nowej Hucie? Czy kojarzycie odgłosy nowohuckich podwórek? Pamiętacie swoje dziecięce wyobrażenia o dzielnicy? 
Zabierz ze sobą bagaż tych wspomnień i udaj się z nami w podróż przez nowohucką krainę magii. NH Wonderland stanowi surrealistyczny zbiorowy sen o Nowej Hucie, złożony z wyobrażeń, emocji i prywatnych historii jej mieszkańców.

Ta wędrówka to spojrzenie na Nową Hutę z przymrużeniem oka: pamiętając o historii, nie zapominamy o jej fascynującym życiu codziennym, lokalnym kolorycie i zabawie. Mówimy „nie!” przypisywanej dzielnicy szarości, akcentujemy jej barwność i radość.

Przejdź z nami na drugą stronę lustra. Powędrujmy razem przez ulotną nowohucką czasoprzestrzeń.

Aleja Róż, godz. 16:00
Koncert Na Różach Alei
Przystanek pierwszy to symboliczne i uroczyste rozpoczęcie projektu przy dźwiękach Fantazji Orkiestrowej Romeo i Julia P. Czajkowskiego oraz Pizzicato Polka Johanna Straussa w wykonaniu KMF Reloaded, dyrygowanych przez prof. Rafała Delektę. Koncert na Różach Alei będzie muzycznym otwarciem bram do nowohuckiej krainy szczęśliwości.

Podwórza na Centrum A, godz. 17:00
Szmaragdowe Echo Dzieciństwa
Przeszłość to nie tylko socrealistyczna historia, ale także getry z lajkry, zwisy na trzepaku czy  skrzeczące dźwięki radia z sąsiedniego okna. Udaj się na spacer po plenerowym muzeum wspomnień. Otwórz się na emocje, przedmioty i reminiscencje osób, które swoje dzieciństwo spędzili w Nowej Hucie. Nie bój się podpatrywać ludzi, dotykać przedmiotów, uczestniczyć w napotkanych zdarzeniach – nasze muzeum jest zawsze otwarte na Twoją obecność.Aleja Róż, godz. 19:15
Trąbka teraźniejszości
Czy zastanawialiście się, jak wyglądałaby Nowa Huta jako kobieta? Jaki ma charakter, jak mówi, co lubi, a co ją męczy? Wpadnij na plenerowy talk-show i poznaj Panią NH – jej historię, problemy i barwną osobowość.

Park Ratuszowy, godz. 20:30
Świeża Bryza Przyszłości
Park Ratuszowy zamienimy w krainę przyszłości – nowohucki Hyde Park. Spacerując jego alejkami, poznaj przyszłość Nowej Huty i posłuchaj, co mówią o niej ludzie z odległej przestrzeni czasowej. A może masz ochotę podzielić się swoją wizją przyszłości dzielnicy?
W centrum parku wyląduje Nowohucka Kapsuła Czasu. Schowaj w niej przedmioty, które chciałbyś przekazać przyszłym pokoleniom i przekaż myśli dla potomnych, nim kapsuła zniknie na wiele lat...

Oprawę muzyczną widowiska zapewni Chór Albertinum, Chór dziecięcy Złota Nutka, KMF Reloaded, Zespół wokalno-poetycki Jędrusie, Zespół „Promyki z Krakowa”.

---


Partnerem głównym obchodów 10-lecia Teatru Łaźnia Nowa jest Lotto.Reżyseria: 
Magda Miklasz
Dramaturgia: 
Adam Miklasz
Reżyseria: 
Magda Miklasz
Scenografia: 
Ewa Woźniak
Muzyka: 
Anna Stela
Multimedia: 
Dawid Kozłowski
Autor
Adam i Magda Miklasz i mieszkańcy Nowej Huty

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP