Tagi
#Mateusz Pakuła  (14) #Kowboj Parówka  (8)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Kostiumy: 
Hanka Podraza
Multimedia: 
Dawid Kozłowski
Autor
Mateusz Pakuła, Marcin Pakuła

Kowboj Parówka

Premiera: 05.02.2016 21:00 Czas trwania: 80 minut Cena: 30/40
Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

Zanurzając się w świat dramatu Mateusza Pakuły, stajemy się świadkami przygód Dżo Mandarynki, który w pogoni za upragnioną lalką, czyli tytułowym Kowbojem Parówką, doświadcza wielu niebezpieczeństw, a pod warstwą z pozoru banalnej rzeczywistości odkrywa surrealne światy rządzące się własną logiką.

 


Podróż Dżo Mandarynki przypomina spadanie Alicji w głąb króliczej nory. Sytuacyjny komizm i galeria dziwacznych postaci, atmosfera niesamowitości i absurdu konsekwentnie kreowana przez autorów koresponduje z wyjątkowo dynamicznym i pełnym inwencji stylem sztuki, zanurzonym w pure nonsensie i grotesce.

 

Media o spektaklu:

 

"Choćby nie wiem jak się starać, jak wstydzić, nie sposób powstrzymać się od salw śmiechu. Dowcipny tekst, swobodne i bezpretensjonalne aktorstwo, feeria efektów audiowizualnych – wszystko to uruchamia reżyser w imię radosnego absurdu.Miłość w rytmie przebojów z „Titanica”, zdziwione twarze chomików z YouTube, układy choreograficzne przypominające torsje. Takich rzeczy się nie zapomina. Jeśli nie widzieliście jeszcze „Kowboja Parówki”, to niczego tak naprawdę nie widzieliście."

/ Michał Centkowski, „Newsweek”


"Teatralny kolaż w Łaźni Nowej wybrzmiewał pełną gębą. Nitki pourywane z czegoś, co nazwalibyśmy przedstawieniem dramatycznym, zostały oplecione w literacki kabaret połączony z recitalem i operą mydlaną. Dżo jako kolejna cegiełka dołożona do molochu pod tytułem „motyw wędrowca” przeżywa przygody niczym James Bond. "
/ Piotr Gaszczyński, Teatralia

Kostiumy: 
Hanka Podraza
Multimedia: 
Dawid Kozłowski
Autor
Mateusz Pakuła, Marcin Pakuła

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP