Tagi
#koncert  (95) #Szydłowski  (44) #jubileusz  (8)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Reżyseria: 
Bartosz Szydłowski

Łaźnia Nowa – 10 x TAK. Koncert muzyki teatralnej

Już 6-ego września Aleja Róż stanie się sceną dla wielkiego, multimedialno-muzycznego widowiska. Z okazji 10-lecia Łaźni Nowej, chcemy spotkać się z przyjaciółmi, współpracownikami i widzami, aby z pewnym sentymentem spojrzeć wstecz na nowohucką historię naszego teatru, ale również po to, aby po prostu wspólnie się bawić.

 

„Łaźnia Nowa – 10 x TAK” to odpowiedź na tytuł cyklu w ramach którego odbędzie się impreza, czyli: „Nowa Huta? Dlaczego nie?!”. Pierwsza część koncertu, pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Bonarka będzie się składać z muzyki i piosenek, które tworzyły oprawę łaźniowych spektakli – od „Cukru w Normie” po „Misję” i „Wejście smoka”. Wśród wokalistów znajdą się współpracujący z Łaźnią na przestrzeni 10 lat artyści: m.in. Radosław Krzyżowski, Anna Oberc czy Robert Koszucki. Całość uświetni światowej sławy Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, która nada wydarzeniu niepowtarzalny charakter.

 

Druga część to koncert Macieja Maleńczuka, który wystąpi z nowym programem „Jazz for idiots”. Tak, jak Maleńczuk odczarowuje jazz i wychodzi z potrzasku patosu tego gatunku, tak i my staramy się zmieniać sztywne ramy myślenia o teatrze. Tego dnia myślcie o teatrze, ale wrzućcie na luz. Bawcie się, tańczcie - twórzcie z nami atmosferę tego wieczoru.

 

Zgodnie z tradycją cyklu koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Dyrygent: Artur Sędzielarz

Wykonawcy: Paulina Napora, Anna Oberc, Robert Koszucki, Radek Krzyżowski, Dominik Stroka, Grzegorz Łukawski, Błażej Peszek, Michał Litwiniec, Tomasz Niewiadomy

oraz

Maciej Maleńczuk wraz z formacją Jazz for idiots: Przemek Sokół, Darek Tarczewski, Karol Ludew, Andrzej Laskowski

 

Prowadzenie: Bartosz Szydłowski i Lidia Jazgar - dyrektor artystyczny cyklu

 

Scenariusz i reżyseria: Bartosz Szydłowski

Scenografia: Małgorzata Szydłowska

Wizualizacje: Dawid Kozłowski

Kierownik muzyczny: Andrzej Bonarek

Muzyka: Andrzej Bonarek, Marcel Chyrzyński, Michał Litwiniec

 

Organizatorzy: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, Teatr Łaźnia Nowa

---

Partner Główny Obchodów 10-lecia Teatru – LOTTO

Reżyseria: 
Bartosz Szydłowski

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków

 

Bilety tel.: 12 680 23 41

bilety@laznianowa.pl

 

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20

biuro@laznianowa.pl      

 

BIP