Tagi
#performance  (6)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Autor
Ant Hampton

The Quiet Volume

Ant Hampton, znany na świecie performer, odsłoni nieznany dotąd charakter powszechnie znanego miejsca. Łaźnia Nowa zaprasza do udziału w kolejnym projekcie w ramach Art Urban, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Urban Art to sztuka w przestrzeni miejskiej. Po wizycie niemieckiej Ligny z projektem „Walking the city”, która odbyła się w czerwcu na placu Centralnym, prezentujemy uznanych na całym świecie brytyjskich artystów: Anta Hamptona i Tima Etchellsa .

„The Quiet Volume”, pokazywany był już m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Japonii i Warszawie. Teraz czas na Kraków. Tym razem przestrzenią gry z widzem będzie BIBLIOTEKA. „Quiet Volume” to szeptany, interaktywny performans dla dwóch uczestników znajdujących się w czytelni. Przedstawienie bada szczególne, charakterystyczne dla bibliotek na całym świecie napięcie: kombinację ciszy i koncentracji, której doznają ludzie pogrążeni w lekturze książek.

Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w projekcie, który odbędzie się w dniach 24-28 września w Czytelni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1.

24-27.09 - godz. 12:00-15:00

28.09 - godz. 11:30-14:00

Wstęp na performans co pół godziny (2 osoby).

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: REZERWACJA@LAZNIANOWA.PL

Ant Hampton (ur. 1975, Londyn) – performer, pisarz i reżyser. W 1998 roku zainicjował projekt Rotozaza, podczas którego instrukcje czytane są na scenie przez zaproszonych performerów albo przez samych widzów (Autoteatro). Ponadto, we współpracy z Gregiem McLarenem, opracował cykl projektów pod tytułem "The Other People" („La Otra Gente”): ustrukturyzowane spotkania z ludźmi, którzy nie są związani z teatrem. Był kierownikiem literackim projektu "Projected Scenarios" na Manifesta 7, europejskim biennale sztuki współczesnej we Włoszech. Współpracował także z Jerôme'em Belem i grupą Forced Entertainment oraz Timem Etchellsem i Glenem Neathem. www.anthampton.com.

Autor
Ant Hampton

Teatr Łaźnia Nowa

Instytucja Kultury Miasta Krakowa
os. Szkolne 25, 31-977 Kraków

Bilety tel.: 504 416 796 
bilety@laznianowa.pl

Sekreteriat tel.: 12 425 03 20
biuro@laznianowa.pl  
   

BIP