Tagi
#Nowy Bulwart Sztuki  (59)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Reżyseria: 
Magda Miklasz
Autor
Magda Miklasz

Baśnie z 1001 bloku

Nowa Huta nieustannie kojarzy się z blokowiskiem. Ale czy wiecie, jakie historie kryją się w otaczających Zalew Nowohucki budynkach? Głównym bohaterem muzycznej opowieści Magdy Miklasz jest blok numer 19 – socjalistyczny mrówkowiec, jakich tysiące budowano w „tamtych czasach”. Jego dźwięki, kolory, liczby, fauna i flora, ale przede wszystkim ludzie – mieszkańcy i ich historie. Scenariusz powstał na bazie międzypokoleniowych spotkań autorów z lokatorami bloku, którzy wspólnie wyruszyli w podróż opowieści, anegdot i fantazji, tworząc nową mitologię „pokolenia wielkiej płyty”.
W przedstawieniu biorą udział, obok profesjonalnego zespołu artystów, starsi i młodsi mieszkańcy, sąsiedzki chór, żonglerzy ognia oraz.... lalki, których nie powstydziłby się twórca Muppet Show – Jim Henson.
To wszystko sprawia, że „Baśnie z 1001 bloku” to prawdziwie rodzinny spektakl, który w Łaźni Nowej porywa zarówno najmłodszych, jak i najstarszych. Teraz pierwszy raz porwie bulwar(t)ową publiczność!

Reżyseria: Magda Miklasz
Autorzy: Adam Miklasz, Magda Miklasz
Scenografia: Ewa Woźniak
Multimedia: Adam Zapała
Muzyka: Andrzej Bonarek, Anna Stela
Przygotowanie wokalne aktorów i prowadzenie chóru: Joanna Wójtowicz
Obsada: Karolina Burek, Michał Karwowski, Małgorzata Biela, Agnieszka Makowska, Adrian Gawlik, Tomasz Talerzak, Natalia Sakowicz, Hanna Napora, Anna Haftarczyk, Dominika Dyba, Marzena Kochańska, Janina Zarzycka-Bem, Ewa Michałowicz, Grażyna Ladra, Anita Staszczak
Gra zespół w składzie: Jacek Długosz - gitara, Wojciech Szwugier - bas, Michał Pamuła – perkusja

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA W RAMACH BULWAR(T)U SZTUKI WSTĘP WOLNY

Reżyseria: 
Magda Miklasz
Autor
Magda Miklasz

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41 BIP