Tagi
#Nowy Bulwart Sztuki  (59)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

7 października rozpoczęliśmy pilotażową edycję festiwalu Mała Boska Komedia.

Mała Boska Komedia to jedyny w swoim rodzaju festiwal będący showcasem najlepszych i najczęściej nagradzanych spektakli dla dzieci i młodzieży. Nasi selekcjonerzy dobrali przedstawienia w ten sposób, by odpowiedzieć na oczekiwania zarówno widzów najmłodszych, jak i tych nieco starszych. W programie festiwalu zobaczymy zatem produkcje adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, a także młodzieży licealnej. Co najistotniejsze, dołożyliśmy wszelkich starań, by wachlarz podejmowanych przez teatr dla dzieci tematów był odbiciem społecznych potrzeb i niepokojów, a także inicjował międzypokoleniową wymianę doświadczeń, budował porozumienie oraz kształtował wrażliwość artystyczną najmłodszych.

Układając repertuar festiwalu, chcieliśmy wybrać przedstawienia oryginalne formalnie, ale także zwracające się do najmłodszych widzów w sposób odważny, nieprotekcjonalny i odpowiedzialny. 

Na program festiwalu składa się siedem przedstawień. Finał przeglądu będzie miał miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, w grudniu.

Kalendarium przedstawień:

7 i 8 października, godz. 19:00 "Krzyżacy", reż. Jakub Roszkowski - Miejski Teatr Miniatura

z Gdańska. Spektakl dla widzów od 10 lat.

8 października, godz. 12:00 "Kasieńka", reż. Anna Wieczur-Bluszcz - Miejski Teatr Miniatura

z Gdańska. Spektakl dla widzów od 10 lat.

20 i 21 października, godz. 19:00 "Straszna piątka", reż. Maria Żynel, Białostocki Teatr Lalek. Spektakl dla dzieci od 5 lat.

4 listopada, godz. 19:00 "A niech to Gęś kopnie", reż. Marta Guśniowska - Teatr Animacji

w Poznaniu. Spektakl dla dzieci od 9 lat.

5 listopada, godz. 19:00 "Life is cruel, people are bad czyli życie jest ciężkie", reż. Michał Wanio, Teatr Ochoty w Warszawie. Spektakl dla widzów od 18 lat.

12 grudnia, godziny do ustalenia "Biblia. Rdz. 1-11" reż. Michał Zadara, Nowy Teatr

w Warszawie. Spektakl dla dzieci od 6 lat, w czasie spektaklu widzowie biorą udział zajęciach plastycznych, w czasie których można się pobrudzić (używane farby są w pełni zmywalne).

14 grudnia, godziny do ustalenia, "Piekło-Niebo", reż. Jakub Krofta, Wrocławski Teatr Lalek. Spektakl dla dzieci od 6 lat.

16 grudnia, godziny do ustalenia, "Pomnik", reż. Jiří Havelka, Wrocławski Teatr Lalek. Spektakl dla młodzieży od 14 lat.

Bilety w cenie 30 zł normalny, 20 zł ulgowy do nabycia w kasie Teatru Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25, Kraków oraz na www.laznianowa.pl

 

Data publikacji
08 października 2017

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41 BIP

Następna
Jesień w Łaźni Nowej